pondělí 16. dubna 2012

Filmová podoba týdne (10)


Jedná se o meme jehož autorem je Niklaus. Cílem tohoto meme je každý týden uveřejnit nějaký film/seriál, který je podle knihy.

Název filmu: Černobílý svět (The Help)
Režisér filmu: Tate Taylor
Hrají: Emma Stone, Viola Davis, Bryce Dallas Howard, Octavia Spencer, Jessica Chastain, Allison Janney, Anna Camp a další
Název knihy: Černobílý svět
Autor knihy: Kathryn Stockett
O čem film je? (ČSFD):
Eugenia "Skeeter" Phelanová právě dokončila školu a je rozhodnuta začít se živit psaním. Na rozdíl od dívek, v jejichž společnosti ve městě Jackson v Mississippi vyrostla, touží Skeeter po kariéře a je zcela smířena s tím, že manželství a děti budou muset nějaký čas počkat. To se setkává s velkým odporem jak u jejích vdaných kamarádek, tak především u její matky. Když se jí podaří získat práci v místních novinách, požádá o pomoc Aibileen, služku své nejlepší kamarádky, a následně začíná na popud nakladatele pracovat na tajném spisovatelském projektu.
Aibileen Clarková strávila celý život jako služebná v domech bílých lidí v Jacksonu. Vychovala pro své zaměstnavatele 17 dětí a jednoho vlastního syna, který tragicky a zcela zbytečně zemřel během nehody. Aibileen, zarmoucená ztrátou svého jediného dítěte, je velkou oporou jak víra, tak její nejlepší kamarádka Minny. Když jí do života vstoupí Skeeter, Aibileen zjišťuje, že je poprvé v životě ochotna se s někým podělit o své zážitky a zkušenosti - ačkoliv tento zdánlivě prostý čin s sebou nese velká rizika.
Přímočará Minny Jacksonová je třiatřicetiletá služebná, která má pověst nejlepší kuchařky v Mississippi. Pracuje pro Hilly Holbrookovou (Bryce Dallas Howard), ale následkem vzdoru je z práce vyhozena a nucena vydat se na periferii Jacksonu, kde pracuje pro osamělou Celii Footeovou (Jessica Chastain). Minny je Aibileenina nejlepší kamarádka a pomáhala jí vyrovnat se se ztrátou jediného syna. Ačkoliv je silná a nezávislá, je Minny současně velice rozumná a také zdravě skeptická, co se Skeeteřina projektu týče.
Mezi trojicí žen vznikne doslova sesterské pouto, které jim pomáhá překonat těžkosti, jimž jsou během svého snažení vystaveny, a pomáhá jim uvědomovat si, že občas je třeba vybočit ze zajetých kolejí - i pokud to znamená nutnost konfrontovat celé město tváří v tvář a ukázat mu, že doba se mění.


Můj názor:
V tomto případě nemůžu srovnávat knihu s filmem, jelikož jsem knihu nečetla, avšak se na ni chystám. Ten film je totiž skvělý! Dlouho jsem neviděla něco takového, co by mě nutilo přemýšlet nad tím, jak se lidé někdy dokáží chovat. Protože některé věci, které se ve filmu stanou, jsou mi proti mysli a pořád tak nějak nemůžu uvěřit tomu, že ještě né tak dávno se podobné věci děly a byly naprosto běžné. Což je hrozné!

Co se týče hereckého obsazení, tak je mi velmi příjemné, i když nevím nakolik se shoduje s knihou. Mě se herečky v tomto filmu líbily a podle mě se na ty postavy hodily, zahrály je dobře. :)

Takže ten film vám doporučuji zkouknout, už jen kvůli tomu příběhu. Třeba se pak rozhodnete si knihu přečíst, stejně jako já. Navíc, ta kniha má na GoodReads dosti vysoké hodnocení, tudíž asi bude vážně kvalitní. :)

Trailer:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.