pondělí 30. dubna 2012

Filmová podoba týdne (12)


Jedná se o meme jehož autorem je Niklaus. Cílem tohoto meme je každý týden uveřejnit nějaký film/seriál, který je podle knihy.

Název filmu: Most do země Terabithia (Bridge to Terabithia)
Režisér filmu: Gabor Csupo
Hrají: AnnaSophia Robb, Josh Hutcherson, Zooey Deschanel, Robert Patrick, Kate Butler, Bailee Madison, Emma Fenton a další
Název knihy: Most do země Terabithia
Autor knihy: Katherina Paterson
O čem film je? (Výjimečně - osobnosti.cz):
Jess Aarons je outsiderem ve škole i doma. Celé léto trénoval, aby se stal ve škole tím nejrychlejším běžcem, ale jeho cíl je neočekávaně zmařen nově příchozí dívkou, Leslie Burkeovou, která soutěží jen v "chlapeckých kategoriích" a vyhrává. Navzdory jejich nepříjemnému seznámení se ti dva rychle stanou nejlepšími kamarády. Leslie ráda vypráví příběhy plné fantazie a kouzel. Jess je rád kreslí. Leslie otevře Jessovi nový svět představ a společně vytvoří utajenou zemi Terabithii, kouzelné místo, do kterého je možné vstoupit pouze přehoupnutím se na starém laně přes potok v lesích blízko jejich domova. Tam oba vládnou, bojují proti zlu a kují pikle proti školním rváčům. Díky přátelství s Leslie se Jess mění k lepšímu.

Můj názor:
Tohle je naprosto překrásný a úžasný film, na který se nedívám tak často, jak bych chtěla. Nemám snad nic, co bych filmu vytkla. Má krásný příběh, který dokáže člověka dojmout. Málokdy se mi stává, že bych u filmu brečela, avšak tento se řadí k těm, který jsou schopný mě rozplakat.

Navíc má film vskutku zajímavé obsazení. Hlavní roli zde má AnnaSophie Robb, mládá a velmi nadějná herečka. Filmy s ní mám ráda a moc mě baví. Druhou hlavní roli obsadil Josh Hutcherson, kterého jsem vždycky považovala za šikovného herce. Ten vám je teď patrně nejznámější jakožto představitel Peety Mellarka z megahitu Hunger Games. Zooey Deschanel, ale i Bailee Madison zde taktéž působí velmi sympaticky.

Celkově se mi film líbí, i když srovnávat s knihou nemohu. Doposud jsem ji nečetla, avšak mám ji zarezervovanou v knihovně a už jen čekám až na mě dojde řada. Jsem moc zvědavá na to, jaká kniha bude. Vzhledem k tomu, že film je moc dobrý doufám, že kniha bude ještě lepší. :)

Trailer:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.