neděle 22. dubna 2012

Posuď knihu podle obalu (6)


Jedná se o knižní meme, jehož autorkou je Syki. Vlastně jde o to, aby se v neděli zveřejnila obálka ke knize, kterou zhodnotím.

Název: Dokonalý pár (Matched)
Autor: Ally Condie
Datum vydání: Červenec 2012 (u nakladatelství Knižní klub)
Anotace:
V dokonalém světě o všem rozhodují Správci - vyberou vám ideálního partnera, práci i den, kdy zemřete. Cassie vždy věřila, že podřídit se těmto rozhodnutím je jen malou daní za dokonalý život. Když jí tedy Společnost vybere jako životního partnera jejího nejlepšího kamaráda Xandera, nepochybuje o tom, že je to ten pravý… dokud se na displeji s jeho portrétem nakrátko nemihne tvář někoho úplně jiného. Cassie musí najednou řešit obrovské dilema - volit mezi Xanderem a Kyem, jediným životem, jaký kdy poznala a dovedla si představit, a cestou, po níž se dosud nikdo nevydal. Musí volit mezi dokonalostí a citem, který možná dokonalý není, zato je však upřímný.

Můj názor:
Mně tahle obálka přijde hrozně zajímavá, i když je taková dost jednoduchá. Vlastně se může zdát docela prázdná. Jen ta dívka v té bublině (či co přesně to je) a název knihy. Jenže jak se říká, v jednoduchosti je krása. Já v té obálce vidím symboliku, která souvisí s příběhem. Dle mého názoru to má znázorňovat tu Cassie, která je izolovaná, uzavřená a sama nemůže o ničem rozhodovat. Sice neznám přesný příběh, ale ta Společnost evidentně řídí všechny lidi, aniž by sami mohli dělat nějaká rozhodnutí. A Cassie se jim dosud podřizuje, proto je v té "bublině" uzavřená. Nebo něco takového. Já tak hlavně soudím podle obálek dalších dílů, které možná budu hodnotit příště.
Nicméně pokud to shrnu, dle mého názoru je obálka hezká a zajímavá.

Pár dalších obálek pro srovnání:


První tady mám obálku německou. Na té je patrná inspirace originální obálkou. Jen mi přijde, že na té německé je to všechno lépe rozmístěné a nepůsobí tak prázdně. I když u té originální se mi více líbí, že je laděná do té zelené barvy. Ten růžový nápis u německé obálky se mi moc nelíbí.
Druhá obálka je obálka rumunská. Ta jediná je úplně jiná než obálky z jiných zemích. Další země většinou ponechávaly obálku stejnou či se originální hodně inspirovaly. Rumunská obálka mi přijde docela dost zvláštní, ale těžko mohu říct jak moc souvisí s dějem. Nicméně mně se moc líbí to pozadí obálky, které je krásné.
Jako poslední tu mám slovenskou obálku. A proč to, když je úplně stejná jako obálka originální? Nu, tu slovenskou jsem sem dala, protože pevně doufám, že česká obálka bude úplně stejná. :)

Zdroj anotace:
www.bux.cz

Zdroj obálek:
www.goodreads.com

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.