neděle 29. dubna 2012

Posuď knihu podle obalu (7)


Jedná se o knižní meme, jehož autorkou je Syki. Vlastně jde o to, aby se v neděli zveřejnila obálka ke knize, kterou zhodnotím.
Název: Dcera kostí a dýmu (Daughter of Smoke and Bone)
Autor: Laini Taylor
Datum vydání: 7. května 2012 (u nakladatelství Knižní Klub)
Anotace:
Karou je nadaná, krásná a tak trochu záhadná sedmnáctiletá studentka na pražské umělecké škole. Její tajemství nezná ani její nejlepší přítelkyně Zuzana. Ráda kreslí chiméry, fantastické bytosti, a nikdo netuší, že tato mytická stvoření jsou její rodinou. Přichází a odchází skrze portál za svým zvláštním posláním, kterým ji její pověřil čaroděj, který ji vychoval. Neví, že ji sleduje smrtelně nebezpečný a mrazivě krásný anděl, a válka mezi světy dobra a zla brzy vypukne.

Můj názor:
Já nevím jak vám, ale mně se ta naše česká obálka skutečně líbí. Vlastně se mi líbí daleko více než obálka originální.
Na první pohled mě totiž ihned zaujala. Asi hlavně tou dívkou, která působí zkutečně tajemně, obzvlášť když si tvář zakrývá tim vějířem. Taktéž vaší pozornost jistě upoutá to sytě zelené oko.
Další zajímavostí je využitý font písma u názvu. Ten se taktéž moc líbí, přijde mi hezky originální.
Důvod peříčka na obálce je mi zatím neznámý, ale možná tam je jen proto, aby vyplnil zbylý prostor.
Teď se dostáváme k tomu, co se některým nebude líbit. Dle mého názoru to bude ten až moc násilný skok mezi tváří té slečny a té zbylé bílé části. To možná není úplně vhodné, ale třeba mně to nevadí. Mně se ta obálka takhle líbí. A dost oceňuji, že je docela světlá. Hlavně v porovnání s dalšími obálkami této knihy, ty jsou totiž hodně tmavé, až černé.

Pro srovnání, další obálky:


Jako první tu máme obálku originální. Ta se mi moc nelíbí. Ne mě je až příliš tmavá. Ta maska a ty oči pod ní mi přijdou takové nepřirozené. A font písma podle mě nebyl zvolen zrovna nějak vhodně. A docela by mě zajímalo, jak přesně to třeba souvisí se samotnou knihou.
Za druhé tu máme obálku britskou. Ta je taková dosti jednoduchá, ale není ošklivá. Označila bych ji i za zajímavou, protože taková je. Nicméně opět je docela taková tmavá.
Zvolený font písma se mi zde líbí o dost více než u té obálky originální.
Dále jsem si pak pro vás vybrala obálku německou. I tentokrát je německá obálka vážně hezká. Na té se mi líbí snad všechno. Zvolená modelka, vybraný font písma, ty ornamenty, křídla a hádám, že na spodním okraji obálky má být znázorněna Praha? Asi jo. Německá obálka se mi ze všech líbí asi úplně nejvíce.
Poslední dvě obálky jsou slovenská a italská. Nejsou přímo ošklivé, ale také mě nějak ničím přímo nezaujaly. Ale slovenskou vám chci ukázat, aby jste viděli, jakou mají naši sousedé. A tu italskou vám chci ukázat kvůli názvu knihy, který mě docela pobavil a líbí se mi. :D

A která obálka se nejvíce líbí vám? Co říkáte na tu naší českou?

Zdroj české anotace a obálky:
www.bux.cz

Zdroj zbylých obálek:
www.goodreads.com

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.