pátek 27. dubna 2012

Sladká políbení (2)

Autorkou tohoto meme je Syki , více informací naleznete ZDE.
Ukázka může a skoro jistě obsahuje spoilery!

Kniha: Nenasytná
Autor: Meg Cabot

Aniž by měla čas si rozmyslet, jak na jeho otázku odpovědět, zvedl jí bradu nahoru a přibližoval její obličej ke svému. Donutil ji tak, aby se mu podívala do očí.
"Míno," zašeptal chraplavě, "Co přede mnou skrýváš?"
Její hlas chraptěl stejně jako jeho. "Nic," lhala. "Přísahám."
A pak se stalo něco neskutečného. Jejich rty se setkaly.
Mína byla zprvu tak šokovaná, že celá ztuhla a nevěděla, co má dělat. Bylo to už tak dávno, co ji naposledy někdo políbil. Nechtěla věřit tom, že se to děje.
Dozajista ale byla v jeho náruči... tiskl ji k sobě tak pevně. Cítila na svých jeho rty, podivně studené, jako byly dřív i jeho prsty. Ale nevýslovně sladké, trpělivé, že by dokázaly čekat klidně i celou noc, aby si stačila uvědomit, co se děje...
A zničehonic si to Mína uvědomila. Její srdce se najednou silně rozbušilo a ona si řekla: Vždyť on mě líbá.
A zvedla se na špičky a objala ho kolem krku, polibek mu oplatila, ponořila se do něj a užívala si pevného objetí jeho paží. Nádherně voněl. Zavřela oči před krásou, která byla na obraze za ním, a on ji zvedl do výšky a přitiskl ji k sobě ještě blíž, blíž ke svému srdci, které ona díky zběsilému bušení toho svého vůbec neslyšela.
A pak to vypadalo, jako by se strop nad nimi najednou vypařil a studená bílá záře hvězd a měsíce se proměnila v jedinou zářící chodbu, mířící přímo k Míně.
Dosud neměla sebemenší tušení, že jediný polibek může něco takového způsobit.
Ale Lucienův polibek byl... plný lásky. Objímal ji tak jemně, jako by byla křehká jak nějaký starožitný předmět, třeba čínská váza z místní asijské sbírky. Jako by mohla prasknout, kdyby ji stiskl ještě víc. Jeho rty hledaly ty její, nejdříve jemně a potom, když se přesvědčil, že mu nadšené odpovídá, s rostoucí naléhavostí.
Nemohla od něj své rty odtrhnout.

Kniha není přímo špatná, je napsaná hezky, snad jako všechno od Meg Cabot, ale co se týče děje, tak mě zatím trochu nudí. Tak uvidíme, jak to bude nakonec. :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.