středa 11. dubna 2012

Waiting on Wednesday (8)


Toto meme pořádá Breaking the Spine. Cílem meme je uveřejnění knih, které si chceme přečíst.

Autor: John Flanagan
Originální název: The Lost Stories
Český název: Ztracené příběhy
Série: Hraničářův učeň
Díl: 11.
Anotace:
Další z příběhů světově úspěšné serie Hraničářův učeň. Většina legend Araluenu, od útěku hraničářského učně Willa ze Skandie až po Horácovu cestu do Nihon-džinu, od příběhu, jak princezna Kasandra přišla ke jménu Evanlyn, až po příběh o Alyssině věznění na hradě Macindawu, je dobře známá. Ale co ztracené příběhy - ty, o kterých lidé slýchali, ale dosud nebylo možné dokázat, jestli jsou pravdivé? Odpovědi byly nedávno konečně nalezeny v ruinách malého domku na okraji lesa… Co dělal Gilan, když se Halt s Horácem vypravili do Skandie zachránit Willa? Řekl Halt Willovi skutečnou pravdu o jeho rodičích? Co se stane s hraničářskými koni, kteří už jsou příliš staří na to, aby zvládli náročnou službu? Oženil se Horác s Kasandrou? Na tyto a mnohé další otázky dávají odpověď ztracené příběhy z araluenských legend.

Na tuto knížku se i docela těším, ale přečíst si ji chci hlavně proto, že jsem četla předchozích deset dílů a nepřečíst si ten jedenáctý díl by byla blbost, ne? Já knihy z této série čtu už dlouho, když jsem s tim začínala, byla jsem o nějaké dva nebo tři roky mladší. A i když jsem teď starší, tak mě knihy stejně baví, jelikož postavy stárnou hezky se čtenáři.
Nejsem si jistá, ale tohle je možná už poslední díl. I když jsem někde četla ještě něco o dvanáctém dílu, ale těžko říct, kdy ten bude a jestli vůbec. :)

Zdroj anotace a obálky:
www.bux.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.