pondělí 21. května 2012

Filmová podoba týdne (15)


Jedná se o meme jehož autorem je Niklaus. Cílem tohoto meme je každý týden uveřejnit nějaký film/seriál, který je podle knihy.

Název filmu: Inkoustové srdce (Inkheart)
Režisér filmu: Iain Softley
Hrají: Brendan Fraser, Sienna Guillory, Eliza Bennett, Paul Bettany, Helen Mirren, Matt King a další
Název knihy: Inkoustové srdce
Autor knihy: Cornelia Funke

O čem film je? (ČSFD):
Když Mo Folchart čte příběh, postavy přímo vystupují ze stránek. Doslova. A to je problém. Mo musí využít svých zvláštních schopností, aby vetřelce nějak vrátil zpátky do jejich světa... a zachránil ten náš. Což se ovšem snadněji řekne, než udělá. Mo a jeho dcera Meggie se s pomocí skutečných i fiktivních přátel vydávají na vzrušující výpravu, během níž budou čelit ďábelským zloduchům, fantastickým potvorám a všudypřítomnému nebezpečí. Brendan Fraser ( Serie Mumie, Cesta do středu Země) vede hvězdné obsazení (včetně oscarových® Helen Mirren a Jima Broadbenta) skvělého, rodinného filmu podle bestselleru Cornelie Funke. Mo a Meggie skutečně prožijí dobrodružství, o jakých doposud pouze četli!

Můj názor:
Už je to delší doba, co jsem tento film viděla, ale pamatuju si, že se mi líbil. Hlavně se mi zamlouval ten originální námět. A pak herecké obsazení, které je vážně pestré a některé z těch herců mám docela ráda. :)
Co se týče knižní předlohy, tak bohužel nemohu srovnávat, jelikož jsem ji nečetla, i když knihu doma mám. Nějak jsem nebyla schopná se k jejímu přečtení dokopat. Ale snad se mi to jednou podaří. Snad jo! :D Nebo v to alespoň pevně doufám, protože jsem na to dost zvědavá. Knihy mají navíc další dva díly, které u nás také vyšly. Ty už doma nemám. Tak uvidíme, jak se mi bude ten první díl líbit. :)
Nicméně, samotný film na zkouknutí je dobrý, jedná se o takový oddechový film, u kterého člověk nemusí příliš přemýšlet a ještě se i docela pobaví.

Trailer:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.