pondělí 28. května 2012

Filmová podoba týdne (16)


Jedná se o meme jehož autorem je Niklaus. Cílem tohoto meme je každý týden uveřejnit nějaký film/seriál, který je podle knihy.

Název filmu: Kletba Měsíčního údolí (The Secret of Moonacre)
Režisér filmu: Gabor Csupo
Hrají: Dakota Blue Richards, Juliet Stevenson, Tim Curry, Natascha McElhone, Ioan Gruffudd, Augustus Prew a další
Název knihy: Malý bílý koníček
Autor knihy: Elizabeth Goudge
O čem film je? (ČSFD):
Příběh o dívce, která se přestěhovala k tajemnému strýci, Siru Benjaminovi, aby zde mohla žít poklidný život poté, co jí zemřel její otec. Neví však, jakého překvapení, odhodlání, nástrah a tajemství se jí zde naskytne. Zjistí, že je poslední Měsíční princeznou - a bude muset odhalit pravdu nejen o sobě, ale i o osudu druhých.

Můj názor:
Když jsem viděla film poprvé, tak se mi strašně líbil, jelikož mi přišel vážně kouzelný. Taková hezká pohádka, která se vlastně odehrává ve skutečném světe. Líbil se mi ten nápad s Měsíční princeznou, líbili se mi jednotlivé postavy, které se tolik podobají těm postavám z minulosti. Líbil se mi ten vztah mezi hlavní hrdinkou a tím klukem z znepřátelené rodiny (pardón, ale jména si nepamatuji, jelikož už jsem to dlouho neviděla ^^). Ten film je sám o sobě vážně krásný, úžasná oddechovka a prostě pěkný pohádkový film, pokud něco takového hledáte.
Po zjištění, že je to vlastně podle knihy, jsem se vydala do knihovny, abych si knihu půjčila. Tu jsem si i zkusila přečíst, ale tolik mě jako samotný film nebavila. Možná, že jsem na něco takového už byla moc velká, jelikož kniha je podle mě určena spíše mladším čtenářům. Avšak už si moc nepamatuji, jak se film knize podobá.
Navíc má film vážně moc příjemné obsazení. A Dakota Blue Richards se do role, tuším že Mary, krásně hodí. :)

Trailer:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.