neděle 13. května 2012

Posuď knihu podle obalu (9)


Jedná se o knižní meme, jehož autorkou je Syki. Vlastně jde o to, aby se v neděli zveřejnila obálka ke knize, kterou zhodnotím.
Název knihy: Nevinné (Flawless)
Autor knihy: Sara Shepard
Datum vydání: Rok 2011 (u nakladatelství BB/art)
Anotace:
Každý má co skrývat. Čtveřice roztomilých malých lhářek dokazuje, že stále umí pěkně zlobit. Alison DiLaurentisová zmizela, ale A. posílá vzkazy pro Arii, Emily, Hannu a Spencer pořád dál. Připomíná jim tajemství, která znala jen Alison - a to není jediná věc, která Lhářky trápí. Aria bojuje s vědomím, že kdyby něco špatně řekla, může svou rodinu rozprášit lusknutím prstu. Kromě toho si zahrává s velmi nebezpečnou, a o to neodolatelnější, novou láskou. Přesvědčte se, co se bude dít, když čtyřem roztomilým malým lhářkám začne pravda šlapat na paty.

Můj názor:
Koukám, že poslední dobou do tohoto meme vybírám knihy, jejichž české obálky se mi líbí. A ani tato není výjimkou.
Přestože první díl měl pěknou seriálovou obálku, tento díl už ji nemá, i když v zahraničí druhý díl v této edici vyšel. Sice je škoda, že u nás se seriálovými obálkami nepokračují, jelikož pak ten první díl k dalším tolik neladí, ale na druhou stranu to vůbec nevadí. Nakladatelství si poradilo dobře a vytvořilo obálku hezkou, stejně tak u dalšího dílu. Obálka mi totiž ke knize sedí. Dívka se hodí k hlavním představitelkám, i když nemohu říct, jestli některou z nich ztvární.
Nicméně nemohu naplno říct jak moc souvisí s dějem, protože jsem knihu nečetla, dokonce jsem nečetla ani první díl. Avšak viděla jsem pár dílů seriálu, což nebylo špatné, takže teď první díl sháním. Uvidíme, jak se mi to povede.
Zvolený font písma pro název série se mi vážně líbí a je stejný jako u prvního dílu, pokud se nepletu. Přímo název knihy a jméno autorky knihu hezky doplňují a vlastně se to nijak netluče.
Tudíž pokud to shrnu, obálka je moc pěkná a mě těší. :)

Pro srovnání, další obálky:


Obálka originální (obálka první) se mi naopak nelíbí vůbec a pokud bych se s knihou setkala, vůbec by mě nezaujala. Využití panenky je sice zajímavé, ale v tomto případě docela nešťastné. Samotná panenka mi přijde taková pofidérní, nevzhledná a troufám si tvrdit, že to i já jsem mívala doma panenky o dost hezčí, fakt.
Obálka mi přijde taková... Prázdná a nezajímavá. Panenka přes celou plochu, která má křiklavě oranžovou barvu. Mně oranžová nevadí, ale spíše mám ráda takovou tu světlou, meruňkovou.
Využitý font písma je docela fajn, ale asi bych zvolila jinou barvu. Ta žlutá se totiž docela ztrácí a člověk se musí vážně hodně soustředit, aby vůbec rozeznal, co tam je napsané.
Pokud to celkově shrnu, tak se mi tentokrát originální obálka vůbec, ale fakt vůbec nelíbí. Prostě je hodně zvlášní a ke knize mi nesedí.

Jako druhou obálku jsem si pro vás připravila obálku ruskou. Pokud jsem se dobře dívala, tak se hodně podobá obálce francouzské, ale má lepší rozvržení. Na té francouzské jsou ty modelky ve větší dálce a obálka tak působí více prázdně. Zde obálu zaplňují hezky z půlky, je jim lépe vidět to tváře a to je o poznání lepší.
Těžké mohu soudit, jestli modelky představují hlavní hrdinky, ale asi ano. A ještě hůře mohu soudit, jestli jsou knižním hrdinkám podobné. Maximálně je mohu srovnávat s herečkami ze seriálu, ale ani u těch nemohu říct, jak moc se drží knižní předlohy.
Nicméně, na té obálce mi trochu nesedí ta srdíčka. To je trošičku zvláštní doplněk, i když asi né každý si ho všimne.
Pozadí obálky je opět oranžové. Já nevím jak vy, ale asi bych spíše prostě volila něco světlejšího, ale co se dá dělat, že.
Využitý font písma je tentokrát docela zvláštní a upřímně se mi moc nelíbí. V tom má zaručeně navrh originální obálka.
V konečném shrnutí musím říct, že tato obálka se mi líbí i nelíbí. Určitě má své mínusy, ale zase i plusy. Není přímo tak ošklivá jako obálka originální, ale naše se mi stále líbí o nějaký ten kousek více.

Nakonec tu mám dvě obálky, které se mi líbí a nemám nic extra, co bych k nim chtěla říct. Netuším, z jaké země přesně pochází, ale měly by patřit ke knihám v angličtině.

A která obálka se líbí vám? :)

A ještě bych se nakonec chtěla omluvit, že přes víkend moc článku nepřibylo, i když jsem nějaké měla v plánu. Nicméně jsem se začetla to knihy Tessia a nemohla jsem ji odložit. A jelikož jsem ji už dočetla, tak v průběhu týdne čekejte další recenzi, po trošku delší pauze, kdy jsem na recenze neměla tu správnou "vlnu". ^^ :)

Zdroj obálek:
www.goodreads.com

Zdroj anotace:
www.bux.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.