středa 23. května 2012

Waiting on Wednesday (14)


Toto meme pořádá Breaking the Spine. Cílem meme je uveřejnění knih, které si chceme přečíst.

Autor: Alison Goodman
Originální název: Eon: Dragoney Reborn
Český název: Eon: Znovuzrození dračího oka
Série: Eon
Díl: 1.
Anotace:
Dvanáctiletý Eon prochází už několik let intenzivním výcvikem. Jeho studia dračí magie založené na asijské astrologii zahrnují dva druhy schopností: šerm a magii. Eon spolu se svým mistrem doufá, že bude vybrán jako dračí oko - učedník jednoho ze dvanácti energetických draků štěstěny.
Avšak Eon má nebezpečné tajemství. Ve skutečnosti je to Eona, šestnáctiletá dívka, která studuje v přestrojení, aby se mohla stát dračím okem. Neboť ženám je dračí magie zapovězená. Kdyby někdo zjistil, co skrývá, čekala by ji jistá smrt.
Když začne hrozit, že její tajemství vyjde na světlo, octne se dívka se svými přáteli ve vážném nebezpečí uprostřed vražedného boje o císařský trůn. Eona musí najít sílu a vnitřní schopnosti, aby mohla bojovat proti těm, kdo jí chtějí vzít nejen její magii, ale i život.

Na tuto knížku jsem docela dost zvědavá. Hlavně asi kvůli tomu, že zde jsou draci a já chci vidět, jak si někdo jiný draky představuje, protože to snad bude něco jiného než Dračí jezdci od Paoliniho. Navíc je ta obálka zajímavá a anotace zní dost dobře. Knihu už mám i doma, takže si na ni jen musím najít čas. :)

Zdroj anotace a obálky:
www.jota.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.