pondělí 23. července 2012

Filmová podoba týdne (24)


Jedná se o meme jehož autorem je Niklaus. Cílem tohoto meme je každý týden uveřejnit nějaký film/seriál, který je podle knihy.

Název filmu: Hugo a jeho velký objev
Režisér filmu: Martin Scorsese
Hrají: Asa Butterfield, Ben Kingsley, Sacha Baron Cohen, Chloë Grace Moretz, Helen McCrory, Jude Law, Christopher Lee, Emily Mortimer a další
Název knihy: Hugo a jeho velký objev
Autor knihy: Brian Selznick
O čem film je? (ČSFD):
Hugo Cabret (Asa Butterfield) je neobyčejný kluk, který po otcově smrti žije na pařížském vlakovém nádraží u strýce alkoholika, jenž tu pracuje jako seřizovač nádražních hodin. Po tátovi Hugo zdědil vynalézavost a robota s klíčovou dírkou ve tvaru srdce, který možná ožije, pokud se do ní vloží ten správný klíč, a předá chlapci otcův vzkaz. Alespoň v to doufá. Neutišitelná zvědavost přivede Huga k nerudnému prodavači mechanických hraček (Ben Kingsley) a od něj i k jeho chráněnce (Chloe Grace Moretz), která, ač je to neuvěřitelné, drží v rukou klíč k rozluštění Hugovy životní záhady. Jak k němu přišla? Jaké tajemství skrývá její adoptivní prarodič, že o něm nesmí nikdo mluvit? Skrývá robot skutečně otcův vzkaz? A dokáže Hugo na všechny tyhle otázky odpovědět dřív, než ho dostihne ruka zákona v podobě přísného nádražního hlídače (Sacha Baron Cohen) a pošle ho do sirotčince?

Můj názor:
Když jsem se o filmu dozvěděla poprvé, nevěděla jsem, že se jedná o filmovou adaptaci knihy. Já se k filmu poprvé dostala díky tomu, že v něm hraje Asa Butterfield - jeho totiž z nám z mého velmi oblíbeného seriálu Merlin, kde si zahrál Mordreda. A jelikož se mi tam líbil, byla jsem rozhodnutá, že ten film s ním musím vidět. Pak se objevil i samotný trailer, který se mi zdál kouzelný. Navíc, krátce po premiéře přišly nominace na Oskary - Hugo získal krásných 11 nominací a nakonec film získal 5 sošek. To už jsem film prostě musela vidět.
A věřte mi, že ty ceny si film zasloužil! Mně osobně se se film strašně moc líbil - byl vážně kouzelný. Velký podíl na tom má i herecké obsazení. Asa mě zde velmi překvapil - moc se mu to povedlo a role Huga mu podle mě sedla. A to ani nemluvím o tom, že ve filmu hraje Chloë Grace Moretz - tu vážně zbožňuju od té doby co jsem viděla film Kick-Ass (boží, boží film! :D). Ale herecké obsazení je celkově dost fajn a jak zjistíte, spoustu herců budete znát - aspoň od vidění - třeba z Harryho Pottera. :)
Knižní předlohu jsem ještě nečetla, takže nemohu srovnávat, ale dost se na tu knihu těším. Už ji mám nějaký pátek zamluvenou, ale pořád nic. Tak snad se k ní dostanu brzo. :)

Trailer:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.