pondělí 23. července 2012

Potřeštěné letní kniho-dumání (4)


VeEee za spolupráci se Syki vytvořila letní projekt Potřeštěné letní kniho-dumání. Má to určitou podobu dumání, ale spíše jde o sestavování knih na určitá, dosti zajímavá témata. Více o projektu si můžete přečíst ZDE.
A jak vám si došlo, já jsem se rozhodla zapojit, jelikož mě tento projekt dost zaujal a hlavně si myslím, že by to mohlo být zábavné. :) Dnes vám tedy přináším čtvrté téma a zároveň se omlouvám, že jsem se o den zdržela, ale včera jsem na to neměla čas a ani náladu. :))

Knihy, které si k táboráku rozhodně nevezmu

Noc jako dělaná pro správný táborák se špekáčky napíchnutými na dostatečně dlouhých a silných klaccích, kytarou v ruce a líbivou trampskou melodií na rtech. Ale vy stejně nedokážete přestat přemýšlet nad tím, co jste před chvilkou četli a od čeho jste se nemohli odtrhnout. Jenže vy si tu knihu k táboráku prostě nevezmete. Kdo ví, co by se s ní pak stalo. Sestavte seznam 5 knih, které byste si k táboráku rozhodně nevzali, protože nechcete riskovat jejich újmu a napiště, proč jste si vybrali právě je.
1. V jako vendata od Alana Moore
Tohle není přímo knížka. V jako vendeta je grafický román - nebo vlastně komiks. A možná vám spíše bude znám stejnojmenný film, který rozhodně doporučuji zkouknout. Já ten film zbožňuju, stejně jako jeho předlohu. A k táboráku bych si tohle dílo určitě nevzala - na to si toho moc vážím. Za prvé - jedná se o jediný komiks, který vlastním, za druhé - bylo to drahé a za třetí - nikde jsem to nemohla sehnat. Ale nakonec mi to přinesl Ježíšek. :) Takže, tuhle knihu bych si rozhodně nerada zničila.

2. Harry Potter - Filmová kouzla od kolektivu autorů
Opět to není ta typická knížka. V této knize jste provedeni všemi filmy o Harrym Potter (kromě druhé části sedmičky), najdete tu různé zajímavosti, nové informace - i o knihách, prostě zjistíte spoustu věcí, které jste o filmu nevěděli. Také získáte různé drobnosti - třeba nabídku předmětů z obchodu dvojčat Weasleyových nebo jistou podobu Pobertova plánku. Tahle knížka je neuvěřitelně krásně zpracovaná a já ji často beru do ruky, abych si ji prohlédla. Je prostě úžasná a já jsem neskutečně ráda, že ji vlastním a rozhodně bych si ji nevzala k táboráku - nechtěla bych ji zničit a navíc je trochu nepraktická na přenos. :)

3. Trilogie Hunger Games od Suzanne Collins
Já mám tuhle trilogii prostě vážně ráda a z těch dystopií na mě zatím zapůsobila nejvíc. Rozhodně se jedná o knihy, které bych si u táboráku nechtěla zničit, ale možná by se k němu hodily. Místy jsou dost napínavé a mírně strašidelné, takže by se u ohně asi nečetly špatně. Ale stejně bych si sebou Hunger Games nevzala. Obzvlášť když je to jen paperback, který se zničí snáze než hardback. Ne, Hunger Games bych prostě nechala doma.

4. Štvanice od Patricie Briggs
Tuhle knížku jsem vlastně ještě ani nečetla, i když se na ni vážně dost těším. Pevně věřím, že mě bude bavit, protože série o Mercy mě baví, styl psaní paní Briggs mi sedne, takže si myslím, že s knihou budu spokojená. Ale uvidíme. Avšak proč, že bych si ji nevzala k táboráku? Protože pro mě je to jedna z cennějších knih, které vlastním - je totiž podepsaná od samotné autorky. A takových knih já moc nemám (z těch nových vlastně žádnou, žé ^^). Proto si té knížky moc vážím a dávám si na ni pečlivý pozor. :)

5. Jakákoliv kniha z knihovny
Už mě nijak nenapadá jakou konkrétní knihu bych si k táboráku nevzala a tak to vezmu hezky obecně. Žádnou, absolutně žádnou knížku, kterou mám vypůjčenou z knihovny, bych si k táboráku nikdy nevzala. Protože zničit knížku z knihovny - to by byl průšvih. Jistě, musela bych za to asi nějak zaplatit, ale ještě horší pro mě je to, že bych zničila cizí knížku. Zničit knihu vlastní - dobrá, můj problém, moje smůla, ale cizí? A navíc z knihovny? Proboha, to ne! Doufám, že něco takového se nikdy nestane a proto rozhodně nebudu brát knížku z knihovny na výlet k táboráku.
- Samozřejmě si vážím všech svých knih a žádnou si nechci zničit (obzvlášť, když si teď většinu platím sama), ale u výše zmíněných by mě opravdu dost mrzelo kdybych o ně přišla a asi bych byla hodně naštvaná. :)

A jaké knihy by jste si k táboráku nevzali vy? :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.