pondělí 13. srpna 2012

Filmová podoba týdne (27)


Jedná se o meme jehož autorem je Niklaus. Cílem tohoto meme je každý týden uveřejnit nějaký film/seriál, který je podle knihy.

Název filmu: Báječný svět shopaholiků
Režisér filmu: P. J. Hogan
Hrají: Isla Fisher, Hugh Dancy, Krysten Ritter, Joan Cusack, John Goodman, Robert Stanton, Kristin Scott Thomas a další
Název knihy: Báječný svět shopaholiků
Autor knihy: Sophie Kinsella
O čem film je? (ČSFD):
Rebecca Bloomwood, žijící v obklopení luxusem a stylem současného New Yorku, je dívka, která se ráda baví a doopravdy skvěle umí nakupovat - možná až příliš dobře. Sní o tom, že bude pracovat v redakci svého oblíbeného módního časopisu, ale stále se není schopna dostatečně prosadit - až do chvíle, kdy ironií osudu získá místo fejetonistky ve finančnickém magazínu stejného vydavatelství. Zatímco se jí konečně její sny začínají plnit, musí se ze všech sil neuvěřitelnými způsoby snažit, aby ji její minulost nepřipravila o budoucnost.

Můj názor:
Tenhle film mám hrozně ráda! :D Ráda se dívám na romantické komedie, protože u nich se člověk skvěle odreaguje a tahle mi přišla hrozně originální. Líbil se mi příběh a i herecké obsazení. Na film se dívám pravidelně a pořád mě baví, opravdu. A pokud ho neznáte a máte rádi romantické komedie, tak se na něj určitě mrkněte. :)
Nicméně jsem neměla nejmenší tušení, že je tohle podle knížky! To by mě ve snu ani nenapadlo. A vlastně je to jen pár dní, co jsem to zjistila. Byla to docela náhoda. V knihovně jsem si rezervovala nějakou knihu od Sophie Kinsellové a pak jsem si najela na její jméno, abych zjistila, co všechno od ní naše knihovna má. A tam najednou vidím právě Báječný svět shopaholiků. Nejdříve jsem si myslela, že je to shoda názvů a proto jsem se dala do pátrání. Nakonec jsem našla, že film i kniha mají stejně pojmenovanou hrdinku a bylo mi jasné, že se jedná o předlohu pro film. Knihu jsem tedy ještě nečetla (naše knihovna má prázdniny a je teď zavřená), ale jakmile budu moct, tak si knihu seženu a určitě přečtu. A jsem na ni už dost zvědavá. :)
Trailer:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.