pondělí 20. srpna 2012

Filmová podoba týdne (28)


Jedná se o meme jehož autorem je Niklaus. Cílem tohoto meme je každý týden uveřejnit nějaký film/seriál, který je podle knihy.

Název filmu: The Perks of Being a Wallflower
Režisér filmu: Stephen Chbosky
Hrají: Logan Lerman, Emma Watson, Mae Whitman, Nina Dobrev, Paul Rudd, Johnny Simmons, Kate Walsh, Reece Thompson a další
Název knihy: The Perks of Being a Wallflower (slovensky Charlieho malá tajomstvá, česky nevyšlo)
Autor knihy: Stephen Chbosky
O čem film je? (ČSFD):
Charlie (Logan Lerman) je plachý a neoblíbený teenager, který popisuje svůj život v sérii anonymních dopisů, a ty poté posílá lidem, které vůbec nezná. Zkoumá složitou dobu dospívání, včetně introverze, sexuality, homosexuality, drog i zneužívání. První dopis Charlie posílá v době před svým nástupem na střední školu. Tam se seznamuje s novými přáteli, Sam a jejím nevlastním bratrem Patrickem. Najde si první přítelkyni, ale tajně je už od první chvíle zamilovaný do zelenooké Sam. Celý příběh se odehrává v Pittsburghu v letech 1991 - 1992.

Můj názor:
Hned říkám, že jsem knihu nečetla a film neviděla. Knihu jsem nečetla, protože v českém překladu není, ale chystám se na ni v tom slovenském a snad si knihu Charlieho malá tajomstvá pořídím do Vánoc. Jsem na ni hodně zvědavá, jelikož kniha je dost chválena a věsměs se líbí. A já doufám, že se bude líbit i mně. :)
Film jsem neviděla proto, že ještě nebyl v kinech a bůh ví jestli se k nám do kin dostane. Ale pokud u nás v kinech bude, tak na něj určitě půjdu! A né jenom proto, že je podle knihy. Film mě totiž zaujal hlavně proto, že tam hraje Emma Watson. A Logan Lerman. Emmu zbožňuju už z Harryho Pottera a jsem ohromně zvědavá jak se jí bude dařit dál a jak jí půjdou hrát jiné role než Hermiona. A Logan? Jako Percy je moc fajn (i když neodpovídá knižnímu popisu), ale prostě se mi obecně líbí. :) Navíc film režíruje sám pan spisovatel, takže by to mělo odpovídat i knížky předloze. Zbytek hereckého obsazení je také hodně sympatické a ukázka se mi dost líbí. :)

Trailer:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.