pondělí 6. srpna 2012

Filmové podoba týdne (26)


Jedná se o meme jehož autorem je Niklaus. Cílem tohoto meme je každý týden uveřejnit nějaký film/seriál, který je podle knihy.

Název filmu: Deník slabocha
Režisér filmu: Thor Freudenthal
Hrají: Zachary Gordon, Robert Capron, Rachael Harris, Chloë Grace Moretz, Steve Zahn, Devon Bostick, Samuel Patrick Chu a další
Název knihy: Deník malého poseroutky - zápisky Grega Heffleyho
Autor knihy: Jeff Kinney
O čem film je? (ČSFD)
Rodinný film, k jehož vychutnání žádnou rodinu nepotřebujete. Neskutečně vtipný knižní bestseller ožívá ve skvělé rodinné komedii! Greg Heffley má velké plány do budoucna, ale nejprve bude muset překonat tu nejhorší a nejvíc ponižující zkušenost každého dospívajícího - střední školu! A to vůbec nebude snadné, vezmeme-li v potaz, že tam na něj čekají zarostlí pihovatí blbečci, zákeřní surovci, plesnivý sýr a jaderné vši!

Můj názor:
Právě včera jsem knížku Deník malého poseroutky dočetla. Tu jsem si půjčila a začala číst, protože jsem doufala v pobavení a prostě jsem chtěla něco oddechového. A to jsem dostala. Dost mě překvapilo jak je kniha hezky udělaná a místy vážně vtipná. Knížka je sice určená spíše těm mladším, ale i mě bavila. :)
Nicméně jsem vůbec netušila, že je i film. Na ten jsem narazila čirou náhodou, když jsem hledala kde všude hrála Chloë Grace Moretz a ona v seznamu měla knihu Deník slabocha - v angličtině Diary of a Wimpy Kid. A díky anglickému názvu jsem si knížku spojila s filmem. A tak jsem si film stáhla, že se na něj podívám. A právě dneska jsem ho shlédla. Můžu vám říct, že nebyl špatný. V těch hlavních bodech se docela drží knížky, i když jsou tam pozměněné určité drobnosti. Něco je přidáno navíc, něco naopak ve filmu chybí. Ale stejně je to pořád pěkné tak jako kniha, plus má film příjemné obsazení. I když zrovna Chloë, kvůli kterém jsem na film přišla, ztvární postavu, která v knize nevystupuje. Avšak to nevadí, jelikož pro film je příjemným osvěžením. :)
Celkově vám doporučuju se na film kouknout, klidně s celou rodinou, protože by mohl pobavit i starší. :) A jako zpracování takovéhle knížky - deníku, to není špatné. ;)
Trailer:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.