pátek 24. srpna 2012

Nakladatelský maraton - CooBoo


Tak mi konečně naskočil internet a já se můžu pustit do sepsání dalšího článku do Nakladatelského maratonu. Dnes se zaměřím na své knihy od CooBoo - na nakladatelství o jehož existenci jsem dlouho neměla nejmenší tušení. Přestože existuje už od roku 2009, já ho objevila až loni v prosinci, když jsem objevila první knižní blogy. Od té doby CooBoo vydalo spoustu zajímavých knih a já ho nyní řadím mezi své nejoblíbenější nakladatelství (a určitě nejsem sama). :)

Knih od CooBoo mám doma už více, ale já jsem si většinou ještě nenašla čas na jejich přečtení (což mě hrozně štve a pokusím se to co nejdříve napravit).
Takže jako první (nahoře) můžete vidět dva díly z trilogie Drahokamy - Rudá jako rubín a Modrá jako safír. Knihy jsem bohužel ještě nečetla. A Rudou jsem si vlastně původně ani nechtěla kupovat, ale všichni ji tolik chválili a pak měli na stránkách Albatrosu slevy, takže jsem neodolala a knihu si objednala. A když už jsem měla první díl doma, tak si přece pořídím i ten druhý, ne? :) A ty obálky jsou nádherný!
Pod Rudou můžete vidět knihu Polibek pro Annu, která mě úplně okouzlila a kterou jsem si původně ani nechtěla koupit (naštěstí měl Albatros další slevy ^^). Tu jsem tedy už četla, na blogu je i recenze. Knížka byla opravdu skvělá, já ji zbožňuju a tajně doufám, že CooBoo třeba vydá i další knihu od paní Stephanie Perkins. :)
A vedle Anny je kniha Marcelo ve skutečném světě. Tu jsem též nečetla - mám ji doma jen krátce. Ale moc se na knížku těším. Objednala jsem ji proto, že ji většina chválí (tedy, hlavně mě k tomu nakopla recenze od Ells), anotace se mi líbí, obálka je krásná a moc jsem si ji chtěla přečíst, ale naše knihovna ji nepořídila (a asi už nepořídí). Tak jsem si ji nakonec koupila a podle mě rozhodně nebudu litovat. :)
A od CooBoo mám ještě další čtyři knížky. Jako první (nahoře vlevo) můžete vidět knihu Loď mezi hvězdami. Opět se jedná o knihu, kterou jsem ještě nečetla, ale vrhnu se na ni co nejdřív. Abych byla upřímná, čekám od ní, že mě bude bavit. A jestli z ní budu zklamaná, tak mě to naštve a bude mě to mrzet. Nicméně ta obálka je opravdu nádherná - pro tenhle rok prozatím asi nejhezčí. :)
Vedle Lodi je Divergence. Tu jsem už četla - začetla jsem se do ní hned po zakoupení na veletrhu. A docela se mi líbila, na blogu je i recenze, ale nebyla jsem z ní tolik unešená jako jiní. Ale jsem ráda, že ji mám doma a další díl si zakoupím. Kniha má opět krásnou obálku. :))
Pod Lodí se nachází Drakie. Na tu jsem prozatím taky neměla čas, ale jak tak čtu ty většinou nadšené recenze, tak se na ni těším víc a víc a budu se do ní muset brzo pustit. Tu jsem si prostě chtěla koupit - okouzlila mě obálkou a pak i anotací a tím nápadem s draky. Na knihu se už fakt těším. :)
A jako poslední můžete vidět knihu Ukolébavka. Po té jsem šáhla při slevách, když jsem objednávala Annu. Nechtěla jsem jen jednu knihu a jiná mě nezaujala - navíc jsem pár dní předtím četla asi dvě dost kladné recenze. A já sice na dívčí romány nejsem, ale po Anně jim chci dát šanci. Ukolébavku jsem taky ještě nečetla, ale samozřejmě se na ni chystám, jen nevím kdy. :D

Kolik knih od CooBoo mám dohromady?

8

A co bych si v budoucnu ráda pořídila?
V září se rozhodně chystám na Rezistenci - druhý díl k Divergenci a na knihu jsem už teď hodně zvědavá. A samozřejmě si pak budu chtít dokoupit i ten třetí díl. :)
Také budu chtít i další pokračování sérií - Zelená jako smaragd, další díly k Drakii a Lodi mezi hvězdami.
Pak pokud se mi bude líbit Ukolébavka, pořídím si asi i Poslouchej, protože anotace nezní špatně. ^^ :)
Ještě přemýšlím nad knihou Delirium, ale tady si opravdu nejsem jistá. Asi nejdříve počkám na ohlasy českých čtenářů a až pak se rozhodnu. Nicméně tu knihu si rozhodně přečíst chci.
A na příští rok budu uvažovat o koupi knih Shatter me, Legend a Blood Red Road. Vlastně si myslím, že koupě těhle knih je dost pravděpodobná. :D
Samozřejmě je dost možný, že si pořídím ještě jinou knihu, protože kdo ví, co se v edičním plánu CooBoo ještě objeví. Ale hádám, že brzo budu mít knih od CooBoo opravdu hodně. :)

A jak jste na tom vy? Kolik knih od CooBoo máte a na jakou knihu se teď nejvíc těšíte? :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.