pátek 10. srpna 2012

Nakladatelský maraton - Fragment


Jak jsem už psala, hned dnes vám přináším svůj první příspěvek do Nakladatelského maratonu. A jako první se zaměřím na své knížky od nakladatelství Fragment.
Já osobně už teď dopředu hádám, že od Fragmentu budu mít nejvíc knih. Takže se pojďme mrknout co od toho Fragmentu mám. ;)

Takžé. Jako první tu mám knížky ze série Odkaz dračích jezdců, které má od Fragmentu doma asi hodně lidí. :) Určitě vám nemusím Eragona, Eldesta, Brisingra a Inheritance nijak představovat. Tohle jsou u nás doma asi nejtlustší knížky, řekla bych. A u těchto knížek zbožňuju ty obálky, jsou vážně krásné. :)
První tři díly jsem už četla, ale ten čtvrtý pořád ne. Což je děs. Chtěla bych vědět jak to dopadne a tak, ale na druhou stranu se mi do toho nechce. Bojím se, že budu zklamaná a prostě se mi zkazí názor na celou tu sérii. Navíc si toho moc z předchozí dílů nepamatuju a do re-readingu se mi nechce, když jsou ty knížky tak tlusté. No jó, prostě mám dilema. :D
Četl jste někdo Inheritance? A pokud jo, jaký máte na knihu názor? Docela dost by mi to pomohlo v rozhodování jestli se do toho pustit ještě přes prázdniny nebo to nechat ležet v knihovně. :D
Jako další tady mám knihy ze série Podzemí. Abych byla upřímná, z téhle série jsem pořádně četla jen první díl. Z druhého jsem četla jen pár stránek, pak jsem ho musela odložit. Ale plánuju se k téhle sérii vrátit, i když na ni nejsou tak pozitivní ohlasy. Stejně mi přišel první díl docela zajímavý a když už mám ty další doma, tak se k tomu musím dokopat.
Ty první dva díly jsem sama chtěla, když jsem je viděla ve fragmentovském katalogu, který jsme na škole dostávali. Zaujala mě tenkrát obálka, ale i děj. Zbylé dva díly mi pořídili rodiče k Vánocům podle toho jak vycházely. Já totiž nemám ráda nedokončené série a tak jsem je chtěla, i když jsem pořádně nečetla ani druhý díl. Nicméně ten pátý, který před nedlouhou dobou vyšel, se zatím nechystám kupovat - aspoň do té doby než přečtu ty předchozí. :)
Jako další tu mám box Narnie! Narnien vyšla v tolika podobách - jako samostatné knihy v hardbacku, jako paperbacky v boxu nebo jako jedna velká tlustá knížka. Já osobně mám nejradši právě ty paperbacky v boxu, i když paperbacky i hardbacky mají stejné obálky. Nicméně u boxu já zbožňuju to, jak hřbety knih dohromady tvoří toho lva. To je prostě úžasné a naprosto kouzelné.
Knížky mám už samozřejmě přečtené - tohle jsou knihy mého dětství, které jsem měla ráda a četla je ještě před Harry Potterem. I když poslední dva díly mě už tolik nebavily. Sama za sebe mám nejradši Kůň a jeho chlapec, Princ Kaspian a Plavba Jitřního poutníka. :)
Trilogie Hunger Games jsou mé nejoblíbenější knihy z Fragmentu a chlouba mojí knihovničky. Jsem vážně moc ráda, že už je mám konečně doma. Já je totiž původně nevlastnila. Když tenkrát před dvěma roky vyšel první díl, kniha mě názvem upoutala až v knihovně. Dřív jsem neznala knižní blogy, takže jsem neměla kde zjišťovat informace. Takže jsem si knihy půjčovala z knihovny. Což tenkrát nebyl problém, protože je z mého okolí nikdo neznal a to já jsem je všem doporučovala. :D
Nicméně pak přišla informace, že vyjde souhrnné vydání. Měla jsem původně v plánu si koupit to, protože obálka se mi líbila dost a navíc to vyšlo levněji. Jenže pak jsem dorazila do Prahy na knižní veletrh, kde jsem si našla stánek Fragmentu a s ním i souhrnné vydání. Které se mi teda vůbec, ale vůbec nelíbilo. A celkové provedení mě od koupi odradilo. Takže jsem si koupila klasické paperbacky a rozhodně nelituju. :)
A už se pomalu blížíme ke konci, nebojte. Jako další tu mám knihy, které jsem hlavně vyhrála a ještě je nestihla přečíst. Nahoře můžete vidět první dva díly ze série Lovkyně snů. První díl jsem vyhrála a tak už četla a docela se mi líbil. Rozhodně se jednalo o zajímavou knihu, která mě donutila si zakoupit i druhý díl. Ten jsem zatím nečetla, ale chystám se na něj v blízké době.
Dále tam je druhý díl ze série Krásní mrtví. Tuto knihu jsem také vyhrála, sama od sebe bych si ji asi nekoupila. A první díl si kupovat nebudu, spíše si ho půjčím v knihovně. A až přečtu ten, tak se vrhnu na Arizonu. ;)
Krvavá romance - Polibek nesmrtelnosti je další výhra, kterou jsem opět stále nečetla. A vůbec nevím kdy budu. Možná, že až nebudu mít co číst, což rozhodně v blízké době nehrozí. Navíc se mi do knihy moc nechce, protože jsem četla zatím jen negativní recenze.
A naposled tu mám ještě nějaké fragmentovské knížky. Tentokrát se jedná o knihy pro mladší čtenáře, které jsem četla před pár lety. I když úplně všechny jsem nečetla. Nicméně jich mám dost, vlastně se až divím kolik jich z Fragmentu je.
Na té levé hromádce navrchu jsou knížky od Thomase Breziny ze série Klukům vstup zakázán. Pak následují čtyři knihy od Jenny Oldfieldové, které jsem nikdy nečetla. A naspod jsou dva díly ze série Poselství jednorožců od Michaely Burdové (to je sice novější, ale to je jedno).
Vpravo se pak nachází Agáta a doktor Lupa od Kopietzové a Sommera. Pod tímhle je Klára a Drobeček od Bachnerové. A pak ještě Týna a Pony od Boehme. Tyhle knihy jsem zbožňovala. :)

Kolik knih od Fragmentu mám dohromady?

44

(pokud dobře počítám ^^)

A co bych si v budoucnu ráda pořídila?
Nu, určitě třetí díl ze série Lovkyně snů. Dost přemýšlím i nad knihou Děsivé splynutí - Vidím to co vrah od Jill Hathaway, ale to si musím ještě promyslet. A pak si začínám brousit zuby na knihy od Ricka Riordana - sice je mám všechny přečtené, ale ani jednu doma. Jen mě na nich odrazuje ta cena, takže to prozatím odkládám. Ale jednou, jednou si je pořídím. :)

A co vy? Kolik máte knih od Fragmentu? :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.