pondělí 24. září 2012

Filmová podoba týdne (33)


Jedná se o meme jehož autorem je Niklaus. Cílem tohoto meme je každý týden uveřejnit nějaký film/seriál, který je podle knihy.

Název filmu: Avalonská střední (Avalon High)
Režisér filmu: Stuart Gillard
Hrají: Britt Robertson, Gregg Sulkin, Joey Pollari, Moly C. Quinn, Devon Graye, Craig Hall, John Leigh, Ingrid Park, Alison Bruce a další
Název knihy: Avalon High (u nás nevyšla)
Autor knihy: Meg Cabot
A čem film je? (ČSFD):
Allie je nadšená, když jí její rodiče, neustále cestující profesoři zkoumající legendu krále Artuše, řeknou, že až do maturity bude studovat na Avalonské střední. Konečně se může stát plnohodnotnou součástí kolektivu, najít si nové přátele a být normální středoškolačkou. Ale krátce po příjezdu Allie zjistí, že nic není tak snadné, jak se zpočátku zdálo.
Při psaní seminární práce na téma dědictví krále Artuše si začne všímat zajímavých paralel minulosti se současností - ať už se jedná o pohledného Willa, jeho přítelkyni - roztleskávačku Jen, a jejich nejlepšího kamaráda Lance, nebo o Willova nevlastního bratra Marca, nepředvídatelné dítě jménem Miles a fotbalisty, kteří se chovají jako rytíři kulatého stolu. Čím hlouběji Allie bádá, tím více je přesvědčená, že její škola je moderní obdobou Camelotu. Je jen na ní rozluštit záhadu Avalonské střední dřív, než notorický zrádce Mordred znovu zvítězí.

Můj názor:
Už je to dlouho, co jsem tenhle film viděla. To jsme ještě měli Disney Channel, kde tenhle film dával. Já na něj narazila náhodou, nicméně když jsem na začátku filmu zahlédla, že je to podle knihy od Meg Cabot, zůstala jsem se dívat. A hned mě tam zaujaly ty věci okolo Camelotu a krále Artuše. A i obsazení se mi dost líbilo - hlavně mě tam překvapila Moly C. Quinn, kterou jsem znala už z Castlea. A Britt Robertson, která ztvární hlavní hrdinku, hrála i v seriálu Tajný kruh, jež je podle knih od L. J. Smith. Film jako sám o sobě se mi docela líbil - prostě taková fajn oddechovka. :)
Avšak podobnost s knihou srovnávat nemohu, protože jsem ji nečetla. Avalonská střední je jedna z knih od Meg Cabot, která u nás ještě nevyšla, ale já pořád tak nějak doufám, že nakonec vyjde. A pokud ne, asi se pokusím ji sehnat v AJ. :)

Trailer:
(Pořádný trailer jsem nenašla, tak přidávám kratší video v celkem slušné kvalitě)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.