středa 5. září 2012

Waiting on Wednesday (29)


Toto meme pořádá Breaking the Spine. Cílem meme je uveřejnění knih, které si chceme přečíst.

Autor: Rick Riordan
Originální název: The Throne of Fire
Český název: Hněv bohů
Série: Kronika Cartera Kanea
Díl: 2.
Anotace:
Život Cartera Kanea a jeho sestry Sadie se převrátil naruby. Odhalili totiž tajemství své rodiny.

Sourozencům Kaneovým koluje v žilách krev pradávných faraonů. Mimo to zdědili talent starých egyptských mágů. Paráda? Kdepak! Všechna ta zaklínadla, která se teprve učí ovládat, sotva stačí na to, aby se ubránili zákeřným protivníkům, nestvůrám, nebezpečným mágům a rozzlobeným egyptským bohům… Navíc se v kouzelné říši duatu pomalu probírá k životu ten nejhrozivější soupeř: had Apop, který chce nastolit věčnou vládu chaosu. Carter a Sadie musí najít tři části kouzelného svitku, který probudí boha slunce Rea, a objevit, kde se starý bůh vlastně ukrývá. Na záchranu světa zbývá jenom několik dní a čas se už začal odpočítávat…

Druhý díl trilogie úspěšného amerického spisovatele Ricka Riordana (autora Percyho Jacksona) navazuje na předchozí díl Kronika Cartera Kanea - Rudá pyramida.

Dnes jsem opět vybrala knihu od pana Ricka Riordana, která by měla vyjít již za dva týdny (ve stejný den jako Neptunův syn, tuším). Tohle je série, která se věnuje egyptské mytologii a musím říct, že první díl byl velmi dobrý a krásně propracovaný. Zbožňuji knihy od tohoto autora a už se nehorázně těším až si budu moci přečíst i Hněv bohů, jelikož první díl měl velmi zajímavý konec. A já chci vědět, jak se bude se sourozenci Sandie a Carterem dál!
Navíc má tenhle díl poměrně slušnou obálku - rozhodně se mi líbí více než obálka k prvnímu dílu. :)


Zdroj anotace a obálky:
www.fragment.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.