středa 26. září 2012

Waiting on Wednesday (32)


Toto meme pořádá Breaking the Spine. Cílem meme je uveřejnění knih, které si chceme přečíst.

Autor: Amanda Hocking
Originální název: Switched
Český název: Dědička
Série: Trilogie o Tryllech
Díl: 1.
Anotace:
Vstupte do světa Tryllů!
Když bylo Wendy pouhých šest let, matka se ji pokusila zabít. Tvrdila jí, že je monstrum. O jedenáct let později se Wendy začíná obávat, že matka měla tehdy možná pravdu. Dochází jí, že asi není tím, kým si po celý život myslela, že je. Toto poznání jí pomáhá odhalit Finn Holmes.
Finn, záhadný spolužák, zprvu Wendy jen neustále pozoruje. Něco na něm Wendy neskutečně přitahuje, ale zároveň děsí. S jeho pomocí se dozví i pravdu o sobě a svém životě: Jako miminko byla zaměněna s jiným dítětem, chlapcem. Ještě v šoku se Wendy vydá s Finnem za svou pravou matkou. Netuší ale, co ji tam čeká...
Nový domov Wendy nutí nechat dosavadní život za sebou, zapomenout na školu jí problém nedělá, ale jak se vypořádá se ztrátou svého bratra a tety? Wendy se musí poprat se svým novým údělem a s tím, že ani u své pravé matky nenajde city, které celé dětství tak moc postrádala.

A Fortuna Libri opět překvapuje! Nebo aspoň mě. Já osobně neměla nejmenší tušení, že má kniha vyjít v češtině, dozvěděla jsem se to až včera. A jsem ráda, že to vím - měla jsem v plánu si knihu koupit v AJ, protože má prý lehkou angličtinu a já něco s lehkou angličtinou potřebuji. Ale když u nás vyjde, kupovat si ji v AJ nebudu. A možná ani v ČJ, ale určitě bych si ji ráda přečetla. I když moc nevěřím, že by naše knihovn knihu pořídila (nevšimla jsem si, že by něco kupovala od Fortuny Libri), takže si ji asi budu muset nakonec koupit...
Nicméně, proč si chci knihu přečíst? Protože mě zaujala anotace a taky knižní trailer, ten je docela povedený. Navíc má kniha docela slušné hodnocení. Tak uvidíme, co na ni řeknu. :)

Zdroj anotace a obálky:
www.fortunalibri.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.