pondělí 8. října 2012

Filmová podoba týdne (35)


Jedná se o meme jehož autorem je Niklaus. Cílem tohoto meme je každý týden uveřejnit nějaký film/seriál, který je podle knihy.

Název filmu: Řada nešťastných příhod
Režisér filmu: Brad Silberling
Hrají: Jim Carrey, Meryl Streep, Jude Law, Emily Browning, Billy Connolly, Luis Guzmán, Jennifer Coolidge, Dustin Hoffman a další
Název knihy: série Řada nešťastných příhod
Autor knihy: Lemony Snicket
O čem film je? (ČSFD):
Rodinná černá komedie Řada nešťastných příhod byla natočena podle knih Zlý začátek (Kniha1), Temné terárium (Kniha 2) a Široké okno (Kniha 3) vypravěče Lemony Snicketa. Film plný originální směsi inteligence, ironie a humoru okouzlí nejen mladé diváky. Příběh pojednává o třech dětech a jejich více než pozoruhodné životní cestě. Přes ztrátu rodičů přes sled tajemných okolností se sourozenci Baudelairovi navzájem naleznou na cestě nádherných překvapení a katastrofálních nezdarů při pátrání po domově. To vše pod dohledem nového poručníka - lstivého, vychytralého strýce Olafa, který je ochoten udělat cokoliv, aby získal jejich dědictví. A to opravdu cokoliv. Avšak děti se mohou spolehnout na svůj přirozený důmysl, vynalézavost, vtip a v neposlední řadě na nezkrotná kouzla. To vše jim pomůže objevit, že pokud drží pospolu, tvoří rodinu. Dreamworks Pictures a Paramout Pictures představují ŘADU NEŠŤASTNÝCH PŘÍHOD, film pod režijní taktovkou Brada Silberlinga (Casper, Město andělů), film s hvězdným obsazením (Jim Carrey, Meryl Streep, Emily Browning (Loď duchů), Liam Aiken (Listopadová romance). Scénář napsal Robert Gordon, o produkci se postarali Duncan Kenworthy, Tim Bevan a Eric Fellner.

Můj názor:
Ze série knih jsem četla pouze první dva díly, když jsem byla v nějaké druhé nebo třetí třídě. Knihy mi doporučila kamarádka a proto jsem se do nich pustila. Nicméně po dvou dílech jsem to vzdala, protože to na mě bylo až moc... depresivní. Řekla bych. Já si ty příběhy vybavuji jen matně, ale vím, že se mi nelíbilo jak smutné to pro ty děti je. A já jsem pořád spíše na pozitivnější příběhy. Nejsem moc nadšená, když něco končí špatně. No nic. K filmu. Upřímně, ten jsem snad nikdy neviděla úplně celý. Vždycky jen část a vždycky jen náhodou. To když to dávalo v televizi, já ji zapnula, náhodou přepnula na Novu a tam to běželo. O filmu vám toho moc neřeknu - snad jen to, že je to dohromady více těch knih a pak ještě to, že se mi líbilo obsazení. Herci mi na ty postavy hezky seděli. :) Bohužel nic víc vám nepovím.

Trailer:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.