pondělí 29. října 2012

Filmová podoba týdne (37)


Jedná se o meme jehož autorem je Niklaus. Cílem tohoto meme je každý týden uveřejnit nějaký film/seriál, který je podle knihy.

Název filmu: Bídníci (Les Misérables)
Režisér filmu: Bille August
Hrají: Liam Neeson, Geoffrey Rush, Uma Thurman, Claire Danes, Hans Matherson, Toby Jones, Reine Brynolfsson, Václav Chalupa, Janet Henfrey, Zdeněk Hess, Miroslav Táborský, Jan Unger a další
Název knihy: Bídníci
Autor knihy: Victor Hugo
O čem film je? (ČSFD):
Jean Valjean se dostal na galeje za to, že ukradl kousek chleba pro svou hladovějící rodinu. Díky neúspěšným pokusům o útěk byl z nucených prací propuštěn až po dvaceti letech, v roce 1812, jako skutečný zločinec, který bez skrupulí lže a krade. Sílu změnit svůj osud dala Valjeanovi až neuvěřitelná dobrota starého biskupa, který před policií zapřel jeho loupež. O deset let později je z bývalého galejníka vážený starosta městečka Vigau. Naneštěstí je novým velitelem místní policie jmenován inspektor Javert, který zná Valjeana z galejí. Starostovi se daří skrývat svou pravou totožnost, ale podezíravý policista vymyslí rafinovaný plán jak z něj vynutit doznání. Mezitím se bývalý trestanec, nyní vážený muž s velkým srdcem, ujímá nemocné ženy Fantiny a na smrtelné posteli jí slibuje, že se postará o její dcerku Cosette, která otročí v hostinci mazaného lotříka Thernadiera. Javertův ďábelský plán na zatčení bývalého trestance by vyšel, kdyby se Valjeanovi nepodařilo na poslední chvíli uprchnout. S malou Cosette pak nachází úkryt s pařížském klášteře. Osudy Javerta a Valjeana se ale ještě jednou osudově protnou během krvavé pařížské revoluce roku 1832.

Můj názor:
Dneska tu mám nějakou tu klasiku. Jelikož mě nic jiného nenapadlo, rozhodla jsem se dnes pro tento film. :) Bídníky jsem nečetla, to vážně ne, vzhledem k tomu jak je kniha dlouhá a jelikož knihu nemám ani v povinné četbě, tak se ji zatím číst nechystám. Ale film jsem viděla. A musím říct, že se mi velmi líbil. :) Dle mého názoru je v něm asi všechno podstatné z knihy a navíc má film velmi dobré herecké obsazení. Hlavně Liam Neeson a Geoffrey Rush jsou tu skvělí! Pokud se náhodou divíte proč jsou v obsazení jména českých herců, tak důvod je prostý - film se natáčel i u nás v Čechách a pokud se nepletu tak v Praze a Kutné Hoře. :)

Trailer:

A jen tak mimochodem, slyšeli jste o připravované filmové podobě muzikálu, který vznikl na motiv právě knihy Bídníci? :) Protože pokud ne, tak je to chyba! Muzikál vypadá moc dobře a já osobně se na film už velmi těším! :)
A pro zvědavce, trailer na to muzikálové zpracování:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.