úterý 2. října 2012

Kinovýhled - říjen 2012

Tak tu máme zase nový měsíc a já vám s ním přináším další Kinovýhled aneb filmy, které mě pro tento měsíc v našich kinech zaujaly a které bych jednou i ráda viděla - nejlépe pak v kině, žé. A jelikož mě příspěvky do téhle rubriky vážně baví a já díky tomu mám o filmech i dobrý přehled, určitě v ní budu pokračovat, takže na začátku každého měsíce můžete čekat podobný článek. :)
Nicméně k samotným filmům. Tenhle měsíc v našich kinech až tak moc filmů premiéru nemá a když už, tak se často jedná o české filmy (které mě osobně vůbec nebaví...) nebo o horory (které nemám ráda). Ale nakonec jsem našla nějaké filmy, které stojí za zmíňku a které by možná mohly zaujmout i vás. :)
Jop a pokud chcete získat nějaký extra vstup do soutěže, tak se do článku určitě mrkněte. ;)

Název filmu: Hotel Transylvánie (Hotel Transylvania)
Česká premiéra: 4.10.2012
Režisér filmu: Genndy Tartakovsky
Hrají: Adam Sandler, Kevin James, Selena Gomez, Fran Drescher, David Spade, Steve Buscemi, Molly Shannon a další
O čem film je:
Málokdo o Draculovi ví, že není jen princem temnoty, ale také vlastníkem stylového Hotelu Transylvánie - luxusního pětihvězdičkového resortu, kde se mohou všechna monstra světa (tedy Frankenstein, Mumie, vlkodlaci, Zombie, neviditelný muž a spoustu dalších) dostat daleko od všech a být jen sami sebou v bezpečném prostředí bez lidí. Ale pro Drákulu existuje ještě daleko důležitější důvod, proč držet obyčejné smrtelníky dál od Hotelu Transylvánie: aby ochránil Mavis, svojí milovanou náctiletou dceru. Jako většina teenagerů i Mavis chce opustit hnízdo a prozkoumávat velký svět za hranicemi hotelu. Jenže to je myšlenka, která Draculu skutečně děsí! A navíc se blíží termín, kdy se budou ve velkém stylu slavit narozeniny jeho milované Mavis a v hotelu se nečekaně objeví člověk…

Proč bych film chtěla vidět:
Tak nám do kin jde další animovaný film, který je vlastně pohádkou, i když určitě není určený jen dětem. A možná je právě spíše pro odrostlejší diváky. Nicméně tuhle pohádku bych fakt vážně ráda viděla! Protože ona podle ukázek působí velmi vtipně, ale i docela inteligentně, takže by to mohla být pěkná zábava. Vlastně už jen podle toho o čem ten film má podle ČSFD být to zní velmi zajímavě - hotel kam se sjíždějí všemožná monstra, s vlastníkem v podobě Draculy, který k tomu všemu má náctiletou dceru? To prostě musí být dobré! :D Jop, na tuhle pohádku bych si vážně ráda do kina zašla. :) Jediné co mě mrzí je to, že je film zase ve 3D, které já osobně moc nemusím.
OUAT: Když už jsme u těch animáků, zajímalo by mě jaké animáky máte rádi vy? Myslím ty pohádky, které nemají podklad v nějaké klasické pohádce - takže kupříkladu Shrek, Příšerky S.R.O., Toy Story, Jak vycvičit draka, Doba ledová, Kunfu Panda, Madagaskar, atd., atd. Pokud odpovíte minimálně jednou pořádnou větou, získáte 2 vstupy navíc.Trailer:

Název filmu: Looper
Česká premiéra: 11.10.2012
Režisér filmu: Rian Johnson
Hrají: Joseph Gordon-Levitt, Bruce Willis, Emily Blunt, Paul Dano, Jeff Daniels, Piper Perabo a další
O čem film je:
Loopeři jsou nájemní zabijáci, kteří pracují pro zločineckou organizaci. Jejich úkol je tradiční: osoby, které jsou pro sdružení nějakým způsobem nepohodlné, zastřelí a zbaví se těla. Odměnu za vykonanou práci pak vždy najdou přímo u své oběti. A za svou krvavou práci jsou placeni opravdu velice dobře. Existuje pro ně pouze jediné pravidlo - za žádnou cenu nikdy nesmí nechat svůj cíl utéct. Joe (Joseph Gordon-Levitt) patří mezi loopery, spolehlivě vykonává svou práci a užívá si luxusního, bezstarostného života. A to platí až do chvíle, kdy dostane další zakázku. K jeho velkému překvapení se totiž před jeho připravenou zbraní objeví on sám, jen o něco starší (Bruce Willis). Tato situace se mohla přihodit jedině díky další zvláštnosti této práce - organizace looperům totiž jejich "klienty" posílá z budoucnosti. Popravované oběti jsou transportovány zpět v čase a to přímo před hlaveň určeného loopera. A Joeovi zbývá jen zlomek vteřiny k zásadnímu rozhodnutí - má zastřelit sám sebe?

Proč bych film chtěla vidět:
Tenhle film se dostal do mého hledáčku kvůli obsazení hlavních rolí - Josepha Gordona-Levitta mám ráda od té doby, co jsem s ním viděla film Počátek, kde byl skvělý (a to byl i v Batmanovi, jen tak mimochodem) a Bruce Willis - to je taková klasika, filmy s ním mám ráda velmi. :) Navíc je samotný námět filmu velmi, velmi zajímavý. Rozhodně to nevypadá jen na nějaký obyčejný akční film. Podle ukázky soudím, že v tom bude něco víc. I když to, jak si maskéři pohráli se vzhledem herce Gordona-Levitta, se mi příliš nelíbí a spíše mi to přijde divné, přestože šlo o to, aby byl podobný Willisovi. Jinak se na film tedy docela těším a doufám, že mě nezklame. Protože ten námět zní vážně dobře, tak uvidíme, jak to bude nakonec zpracované. :)
Trailer:

Název filmu: Skyfall
Česká premiéra: 25.10.212
Režisér filmu: Sam Mendes
Hrají: Daniel Craig, Judi Dench, Javier Bardem, Ralph Fiennes, Naomie Harris, Bérénice Marlohe a další
O čem film je:
Daniel Craig sa opäť predstaví v úlohe Jamesa Bonda, agenta 007, ktorého stvoril Ian Fleming. Tentokrát má jeho akcia názov Skyfall a je to v poradí už 23-tí film najdlhšie trvajúcej série na strieborných plátnach. V najnovšom príbehu prejde ťažkou skúškou jeho lojalita voči M, ktorú doháňa jej vlastná minulosť. Keď MI6 napadne neznámy útočník, Bond musí vypátrať a zneškodniť zdroj ohrozenia - bez ohľadu na to, koľko bude musieť obetovať on sám.

Proč bych film chtěla vidět:
Proč? Protože to je James Bond! :D A já mám filmy o Bondovi dost ráda. I když Daniel Craig nepatří k mým oblíbeným Bondům, přestože jinak toho herce ráda mám. Akorát, že na roli Bonda mi příliš nesedl. A předchozí díl - Quantum of Solace byl slabota. Avšak já si myslím, že tenhle díl by mohl být slušný - příběh vypadá dobře, ukázky jsou parádní a herecké obsazení dost dobré. Já osobně jsem nejvíce zvědavá na roli Ralpha Fiennese, kterého můžete znát jako Lorda Voldemorta, kdyby jste někdo nevěděl. :) Od filmu nemám nijaká očekávání, i když vidět ho chci - snad se mi povede někoho ukecat, aby se mnou na něj zašel. :)
A už jste slyšeli o tom, že úvodní song by měla nazpívat Adele? :)
Trailer:

Zdroj informací:
www.moviezone.cz, www.csfd.cz

Tentokrát těch filmů opravdu moc není, jak můžete vidět. :) Ale za tento měsíc mi tyto filmy přijdou asi nejzajímavější. :) Takže to ode mě už bude vše! Tak zas za měsíc. ^^ :)

Chystáte se tento měsíc na něco do kina? A pokud ano, na co? :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.