pátek 12. října 2012

Nakladatelský maraton - Argo


Konečně je pátek! Ano! Ani nevíte jak jsem ráda, že mám zas konečně čas na blog! Určitě jste si všimli, že tenhle týden tu bylo nějak mrtvo - může za to škola a pak to, že jsem si z knihovny přinesla knihu Neptunův syn od Ricka Riordana a prostě jsem ji musela přečíst. Takže se tímto pěkně omlouvám. :)
Nicméně teď k Nakladatelskému maratonu. Jedná se o již předposlední příspěvek, ten další bude už posledním. A dneska se zaměřím na knihy od nakladatelství Argo, od kterého nám letos do knihovničky přibylo pár nových knih. Dříve jsme od něj nic neměli. :)


Ono to asi není nijak moc vidět, ale někteří z vás by mohli poznat, že se jedná o knihy pana spisovatele J. R. R. Tolkiena. A jde jen a jen o knihy, které se týkají Středozemě a jestliže se nepletu a nějaká kniha nám neušla, mělo by jít o všechny knihy o Středozemi, které u nás vyšly. :)
Právoplatnou vlastnicí knih je má sestra, která si je i všechny pořídila - až na knihu Společenství prstenu, tu dostala k narozeninám, tuším. Některé si pořídila normálně v knihkupectví u Dobrovského, zbytek pak na pražském veletrhu knih.

Konkrétně se pak úplně nalevo nachází kniha Listy od Nimrala a jiné příběhy, vedle kniha Nedokončené příběhy, dále Silmarillion. Všechny tyto knihy jsou ve stejném vydání, pak následují knihy vydané s ilustracemi. S ilustracemi si sestra mohla pořídit i Silmarillion, ale když viděla, že je kniha o stovku dražší než v tom vydání jaké máme doma, radši si vzala tu levnější verzi. Takže s ilustracemi máme Húrinovy děti, Hobit aneb cesta tam a zase zpátky, Pán prstenů - Společenství prstenu, Pán prstenů - Dvě věže a Pán prstenů - Návrat krále.
Bez mučení se přiznávám, že jsem ještě nečetla ani jednu z těchto knih, i když sestra jo. Ale já se k tomu někdy určitě dostanu! :D Nebo - ráda bych. :) Minimálně Hobita a Pána prstenů si přečíst chci. Nu, tak uvidíme, jak budu mít čas. Nicméně jsem velmi ráda, že knihy doma máme, a že sestru posedl Pán prstenů a prostě musela mít všechny ty knihy doma. :D

Kolik knih od Arga mám dohromady?

8

A co bych si v budoucnu ráda pořídila?
Upřímně, nemám moc velký přehled o tom co nakladatelství Argo kromě Pána prstenů vydává. Jediné o čem vím jsou Kroniky královraha od Patricka Rothfusse, které vydává společně s nakladatelstvím Triton. A já bych si tyto knihy ráda pořídila, i když se rozhodnu ještě podle toho jak se mi bude líbit první část první knihy. Nicméně prozatím tedy jmenuji knihy Jméno větru a Strach moudrého muže, ty bych si ráda pořídila a dost možná vážně pořídím. :)
Jinak o žádné další knize od Arga nemám nejmenší tušení. :)

A co máte od nakladatelství Argo vy? :)

1 komentář:

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.