pondělí 19. listopadu 2012

Filmová podoba týdne (40)


Jedná se o meme jehož autorem je Niklaus. Cílem tohoto meme je každý týden uveřejnit nějaký film/seriál, který je podle knihy.

Název filmu: Světová válka Z (World War Z)
Režisér filmu: Marc Forster
Hrají: Brad Pitt, Mireille Ennos, Matthew Fox, David Morse, James Badge Dale, David Andrews, John Gordon Sinclair a další
Název knihy: Světová válka Z
Autor knihy: May Brooks
O čem film je? (ČSFD):
Zombies jsou jako morová nákaza. Lidé přeměnění v odporné lidské stvůry, požírající maso. Ani mrtví ani živí, ale pro nás normální lidi rozhodně extrémně nebezpeční. Zombies na rozdíl od nás necítí bolest, neznají strach, a co je nejdůležitější, nepřemýšlejí. Válka s nimi, ať se to zdá jakkoliv nemyslitelné, již skončila. I přes to, že lidé zvítězili, infrastruktura celého světa prošla neskutečným otřesem a ještě stále se vzpamatovává. Co byste také čekali, když jedna polovina planety chtěla tu druhou sníst? Přežili jen důležití lidé, lidé ve vládách, lidé stojící v čele organizací jako je OSN, mocní lidé a také pár odolných jedinců, kteří se řídili souborem pravidel, jež je dokázal provést nejhorší a nejděsivější světovou válkou v dějinách lidstva. Po stopách vzniku nákazy se vydává jeden přeživší reportér, který byl vyslán právě OSN zjistit pravdu. Kdo nákazu způsobil, co se zvrtlo, a to nejdůležitější, koho obvinit? A není to jednoduchá práce. Vzpomínky přeživších mohou být cenným zdrojem, svět pořád zůstal plný lží, polopravd a utajených rozhodnutí. Dozvíme se vůbec někdy, co se vlastně stalo?

Můj názor:
Nebýt filmu, ani bych si knihy nevšimla. A nebýt toho, že ve filmu hraje Brad Pitt a proto se o něm docela mluví, asi bych ani moc nezaregistrovala samotný film. Nicméně ten se mi nakonec dostal do povědomí, zvláště po tom, co byla nedávno vypuštěna ukázka. Která vypadá celkem slušně. A i samotný popis děje filmu se mi zamlouvá. Takže se rozhodně pokusím knihu si sehnat a na film se mrknu až to bude možné. :) Jsem docela zvědavá co se z toho nakonec vyklube. :)
Trailer:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.