pondělí 26. listopadu 2012

Filmová podoba týdne (41)


Jedná se o meme jehož autorem je Niklaus. Cílem tohoto meme je každý týden uveřejnit nějaký film/seriál, který je podle knihy.

Název filmu: V jako Vendeta (V for Vendetta)
Režisér filmu: James McTeigue
Hrají: Natalie Portman, Hugo Weaving, Stephen Fry, Sinéad Cusack, Rupert Graves, Stephen Rea, John Hurt, Roger Allam a další
Název grafického románu: V jako Vendeta
Autor grafického románu: Alan Moore / Ilustrace: David Lloyd
O čem film je? (ČSFD):
Futuristický snímek V jako Vendeta je zasazen do totalitní Británie a vypráví příběh jemné mladé dívky Evey, která je maskovaným mužem jménem V zachráněna ze situace, kdy jí šlo o život. Tento mistr boje a klamu je neobyčejně charismatický a snaží se podnítit ostatní spoluobčany, aby se vzbouřili proti tyranii a útlaku. Spolu s tím, jak Evey odkrývá tajemství původu V, objevuje mnohé pravdy i o sobě, a stává se jeho spojencem v uskutečnění plánu vnést do společnosti plné násilí a korupce opět svobodu a spravedlnost.

Můj názor:
O tomhle filmu jsem se dozvěděla díky své známé, která o něm celkem dost mluvila a strašně ho chválila. A jelikož má známá nemívá špatný vkus na filmy, začala jsem se o film zajímat. Shodou náhod film nějak v té době dával v televizi a proto jsem se na něj podívala. A byla jsem z něj unesená! Což stále jsem. Chápu, že né každému se musí líbit, ale já ho zbožňuji. Od té doby beru 5. listopadu z úplně jiného pohledu, jako úplně jiný den! :) Na filmu se mi líbí jeho myšlenka, zpracování, herecké obsazení. Právě po tomto filmu jsem začala mít ráda Natalii Portman a zajímat se o filmy s ní. :) Nu a jelikož se mi film tolik líbil, musela jsem si sehnat jeho předlohu. V knihovně jsem neuspěla a tak jsem V jako Vendetu chtěla k Vánocům. Což se i splnilo a teď mi krásně trůní v knihovničce. Tenhle grafický román mám již přečtený a za sebe prohlašuji, že je skvělý. Samotný film je od něj pak trochu odlišný, ale toho jakéhosi základu se drží. :) Já mám film i komiks ráda naprosto stejným způsobem, i když u každého oceňuji něco trochu jiného. :)
Pokud tenhle film neznáte, rozhodně vám doporučuji se po něm podívat! :))

Trailer:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.