neděle 25. listopadu 2012

Posuď knihu podle obalu (13)


Jedná se o knižní meme, jehož autorkou je Syki. Vlastně jde o to, aby se v neděli zveřejnila obálka ke knize, kterou zhodnotím.

Název knihy: Delirium
Autor knihy: Lauren Oliver
Datum vydání: Listopad 2012 (u nakladatelství CooBoo)
Anotace:
Dříve si lidé mysleli, že je láska dobrá věc. To bylo předtím, než na ni vědci objevili lék. Lidé nechápali, že když vám jednou láska oblaží mysl a rozproudí krev, není úniku. Teď je všechno jinak, vědci ji dovedou vymýtit a vláda požaduje, aby se všichni občané v den svých osmnáctých narozenin podrobili speciálnímu lékařskému zákroku, díky němuž by měli být vůči lásce imunní. Lena Halowayová se na ten den vždy těšila. Život bez lásky přece znamená život bez bolesti, bezpečný a předvídatelný. A šťastný. Schází devadesát pět dní, jenže Leně se stane něco nemyslitelného: Zamiluje se.

Můj názor:
Kniha Delirium mě už v angličtině zaujala a to hlavně svou netypickou obálkou. Knížky jsme se dočkali i v češtině s obálkou, která je snad ještě hezčí než ta originální. I když je jí hodně podobná, protože nakladatelství CooBoo se ta původní originální obálka líbila a tak se jí inspirovali, když tvořili obálku českou. Za což jsem ráda. Obálka mi přijde originální právě díky tomu obličeji v písmu. Ten font písma je strašně hezký a takový elegantní. :) I když někomu se to může zdát špatně čitelné, nicméně to si myslím, že na skutečné knize to půjde přečíst dobře. Co se pak týče barvy - já osobně mám modrou moc ráda, takže ta se mi líbí též, i když zpočátku mi připadala taková moc "jasná" či jak to jinak říct. Ale teď mi už vůbec nevadí. :)

Pro srovnání, další obálky:

Tak tu pro vás mám pár dalších obálek ze světa. První a druhá obálka jsou americké obálky. Ta první jest původní americká obálka, kterou se inspirovala i právě nakladatelství CooBoo. Jak můžete vidět, s obálkou českou má společný ten font písma, použitá fotka a barva jsou odlišné. Nicméně mně se líbí i tahle obálka. :)
Obálka druhá je druhá verze americké obálky, ve které nakonec pokračovala i celá série. A já nějak nevím jestli se mi líbí či nelíbí... Ale jedno vím jistě - v knihkupectví by mě nijak zvlášť nezaujala. Na to je příliš nevýrazná, neoriginální a taková tuctová. Myslím, že je škoda, že si Američani nenechali jen tu první verzi. :)
Třetí obálka jest obálka německá a za sebe musím říct, že se mi ze všech obálek líbí asi nejvíce. Němci zase ukázali, že umí vytvořit velmi pěkné obálky. :) Strašně se mi líbí jak je obálka celá - i ta tvář, popsaná těmi slovy. To je krása. Navíc dívce moc do tváře vidět není, takže nemůže čtenáři vnucovat svou podobu jako podobu hlavní hrdinky. Plus ta červená barva je skvělá. Pro mě se vážně jedná o nejkrásnější obálku, která by mě v knihkupectví zaujala na první pohled. :)
A naposled tu mám obálku z Indonésie. Sice né proto, že by se mi nějak extra líbila, ale něco na ní je. Hlavně je úplně jiná než ostatní obálky. Vůbec netuším, jestli nějak souvisí s dějem, ale působí na mě tak nějak nespoutaně. Na první pohled určitě zaujme, ale spíše by mě u ní napadlo, že jde o nějakou akční knížku místo knihy romantické. :)

Tak. A která obálka Deliria se líbí vám? :)

Zdroj obálek a anotace:
www.goodreads.com

1 komentář:

  1. Mě se líbí nejvíc ta poslední :) ta by mě ihned zaujala a rozhodně víc než ty ostatní...

    OdpovědětVymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.