pondělí 10. prosince 2012

Filmová podoba týdne (43)


Jedná se o meme jehož autorem je Niklaus. Cílem tohoto meme je každý týden uveřejnit nějaký film/seriál, který je podle knihy.

Název filmu: Rubinrot
Režisér filmu: Felix Fuchssteiner
Hrají: Maria Ehrich, Jannis Niewoehner, Laura Berlin, Veronica Ferres, Levin Henning, Katharina Thalbach, Sibylle Canonica a další
Název knihy: Rudá jako rubín (Rubinrot)
Autor knihy: Kerstin Gier
O čem film je? (Cooboo.cz):
Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.

Můj názor:
Tak i dneska používám anotaci ke knize, jelikož nějaké to oficiální shrnutí k filmu jsem v češtině hold nenašla a německy já bohužel neumím. Ale tak stejně dost z vás asi bude vědět o co jde v knižní předloze. :)
Takžé... Kniha je naprosto skvělá! Já mám Rudou jako rubín moc ráda, jak jste si možná všimli v recenzi. Líbí se mi ten nápad s cestováním v čase, líbí se mi postavy. A u tohoto filmu jsem upřímně zvědavá na jeho zpracování - obzvlášť, když ho mají na starost Němci a ne Američané. Já osobně s německými filmy moc zkušeností nemám - sama jsem viděla jen nějaké ty jejich kýčovité seriály, které dříve dávali hodně v televizi, nebo pohádky, které jsem tedy nikdy neměla nijak v lásce. Ale tenhle film vypadá podle ukázky docela dobře. V ukázce jsem některé scény dobře rozeznala, ani to obsazení mi nepřijde špatné, i když je fakt, že jsem filmové obsazení znala ještě před tím, než jsem četla knihu, takže jsem byla předem už možná trochu ovlivněná. Ale nevadí. :)
Na film jsem tedy opravdu zvědavá. Byla bych docela ráda, kdyby se k nám dostal do kin, i když o tom docela pochybuji. Nicméně pokud v kinech bude, určitě na něj zajdu a snad i tu němčinu přežiju... :)

Trailer:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.