pondělí 17. prosince 2012

Filmová podoba týdne (44)


Jedná se o meme jehož autorem je Niklaus. Cílem tohoto meme je každý týden uveřejnit nějaký film/seriál, který je podle knihy.

Název filmu: Karolína a svět za tajnými dveřmi (Caroline)
Režisér filmu: Henry Selick
Hrají: Dakota Fanning, Dawn French, Teri Hatcher, Ian McShane, Jennier Saunders, Keith David, John Hodgman a další

Název knihy: Karolina
Autor knihy: Neil Gaiman

O čem film je? (ČSFD):
Dva báječní muži s nekonečnou fantazií a třetí rozměr. Kombinace těchto faktorů stvořila temnou pohádku Koralína a svět za tajnými dveřmi. Dobrodružný příběh, který vzdáleně připomíná Alenčinu výpravu do světa za zrcadlem, se zrodil v hlavě Neila Gaimana, jednoho z nejlepších autorů fantasy současnosti. V jiné hlavě, která patřila tvůrci slavné Předvánoční noční můry Henrymu Selickovi, se zase vylíhnul nápad na jeho filmové zpracování. A ne ledajaké. Poprvé v historii kinematografie Selick zkombinoval metodu tradiční stop-motion animace a stereoskopického 3-D. Vznikl nikoliv pouhý film, ale zážitek, který lze jen velmi obtížně popsat slovy. Jedenáctiletá Koralína Jonesová je zvědavé a neposedné děvče s rašící pubertou. O to bolestněji na ni doléhá, že se z města tepajícího životem odstěhovala do barabizny kdesi v "pustoprázdnu", kde na ni rodiče permanentně nemají čas a jediným vrstevníkem je kluk jménem Wybie, z něhož se vyklubal velmi otravný protiva. Možnost povyražení nelze očekávat ani od Koralíniných nových sousedů, jimiž jsou dvě vysloužilé herečky a bývalý ruský cirkusák pan Bobinsky. Asi by se brzy ukousala nudou, kdyby v jedné z místností Koralína neobjevila tajné dveře. Za nimi čeká překvapení. Alternativní svět, který je na první pohled velmi podobný tomu reálnému, ale už na druhý úplně jiný - lepší. Její alternativní rodiče se jí věnují, alternativní Wybie není ani trošku otravný a ze sousedů se vyklubali nejzábavnější lidé pod sluncem. Koralínu dokonce napadne, jestli by jí v téhle dokonalejší verzi existence nebylo lépe. Nebylo, což se jí neustále snaží naznačovat mluvící kocour. Když ho konečně poslechne, je už pozdě. Útěk z "dokonalého světa" do neutěšené reality nebude pro jedenáctiletou holku vůbec jednoduchý.

Můj názor:
Nu, opět jsem nečetla knihu a ještě ani neviděla film. I když bych upřímně chtěla film vidět a knihu si přečíst. Jen jsem hold ještě neměla nějak čas. Nebo jsem na oboje zapomněla, to je také možnost. :) Ale knihu si zkusím v blízké době půjčit z knihovny - přece jenom je od Neila Gaimana a od něho bych si velmi ráda přečetla další knihu, četla jsem od něj Hvězdný prach a to se mi velmi líbilo. Tak uvidíme. Nejdříve si přečtu knihu a pak kouknu na film. :)

Trailer:

Docela by mě zajímalo jestli jste někdo knihu četl či viděl film? A pokud ano, co na Karoline říkáte? :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.