neděle 23. prosince 2012

Vánoční re-reading: Harry Potter a Kámen mudrců

Projekt má na starost VeEee.
Tak jsem včera dočetla první díl o Harrym Potterovi. A mám hned několik postřehů, které jsem během čtení získala.

• Vůbec, ale vůbec jsem si do přečtení knihy neuvědomila, jak moc ji mám smíchanou s filmem! :D :) U dalších dílů většinou vím, co je ve filmu jinak, ale u prvního dílu jsem si to nepamatovala.

• Zapomněla jsem na spoustu drobností, které v knize jsou. A bylo vážně bezva si je připomenout. :) Třeba takový Hagrid co plete, na to si fakt nepamatuju. :D Nebo všechny ty trable, které Dudley působil Harrymu. Na to jsem též zapomněla. :)

• Úplně jsem zapomněla, že v knize je nějaká kapitola Půlnoční souboj. Ta mě dosti překvapila, no. :D A lehce jsem pozapomněla i na scénu s odvozem draka Norberta a Snapeovo soudcování zápasu.

• Během čtení mi dosti začalo lézt na nervy slovíčko poněvadž. Tahle spojka byla prostě všude! To pan překladatel neznal i nějakou jinou spojku, například protože? Vážně, jestli i v dalších dílech bude tak často využita tahle spojka, tak mi hrábne. :D

• Občas se někde objevilo slovo všecko, což by mi ani nevadilo, ale když se v knize jednalo o nějaký ten "oficiálnější" text, bylo to zvláštní. Kolikrát se tam spíše hodilo všechno a to by mi přišlo lepší. :)

• Někdy mi ta Hagridova nespisovná řeč přišla hrozně umělá a občas mě vážně dost otravovala, abych byla upřímná. Zajímalo by mě, jestli je to v originále také takové nespisovné. :)

• Nikdy dřív jsem si nevšimla, jak je popisování paní Rowlingové občas tak strohé! Když jsem tu knížku četla teď znova, s tím větším odstupem a po přečtení dalších knih, zjistila jsem, že zas tak skvěle napsaná není. I když ten příběh je stále milý a kouzelný. :)

• Mezi nejlepší kapitoly řadím kapitoly Chlapec, který zůstal naživu, Příčná ulice, Padacími dveřmi a ještě dál a Muž se dvěma obličeji. Tyhle kapitoly mě bavily asi nejvíc a zdají se mi v knize nejvydařenější. :)

• V knize se mi hodně líbily takové ty doplňkové texty jako je přesné znění toho dopisu z Bradavic, seznam pomůcek a tak. Sice si pamatuji, že v knize byly, ale zas tak dobrá nejsem, abych si pamatovala přesné znění. :)

• Móc se mi líbila písnička Moudrého klobouku. A pak ta hádanka od Snapea. :)

• Pokud to tedy celkově shrnu, musím říct, že jsem si první díl pamatovala docela mizerně. Ale bylo fajn si všechno zase hezky připomenout. Nicméně jsem díky tomu zjistila, že kniha není zas tak skvěle napsaná. Takže kdybych to teď četla poprvé, nebyl bych z toho tolik unesaná jako kdysi. Avšak to stále nemění nic na tom, že příběh o Harrym je prostě pěkný, kouzelný a znát by ho měl každý. :))

A dnes začíná re-reading druhého dílu! :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.