sobota 29. prosince 2012

Vánoční re-reading: Harry Potter a Tajemná komnata

Projekt má na starost VeEee.
Úspěšně pokračuji v re-readingu série o brýlatém čaroději, což znamená, že za sebou mám již druhý díl! A s ním opět pár postřehů. :)

• Za prvé, poznámka, která je trochu mimo, ale jen trochu! Harry Potter a Tajemná komnata je kniha číslo 100, kterou jsem za tenhle rok přečetla! :) Čímž jsem zároveň splnila i svou výzvu na portálu GoodReads, což mě neuvěřitelně těší! :)

• Teď k samotné knize. Druhý díl si pamatuji mnohem lépe než ten první - neměla jsem takové zmatky mezi knihou a filmem. I když je fakt, že při čtení jsem si celkem jasně představovala dané filmové scény a prostě se mi před očima odehrával celý film. :D Takže mohu prohlásit, že film se knihy drží opravdu dobře. :)

• Ale úplně jsem zapomněla, jak moc v knize je Zlatoslav Lockhart. Myslela jsem, že vystupuje v menším množství. A ono to bylo naopak. Krásně se mi připomnělo, jaká skvělá postava Lockhart je. Tedy, nemyslím tim, že by mi nevadila ta jeho otravnost, ale on je prostě dokonale směšný! :D Scény s ním byly vážně skvělé!

• Hagridova řeč byla už mnohem lepší! Netuším, jestli to bylo tím, že v knize mluvil méně, a proto mi ta nespisovnost tolik nevadila, nebo prostě nebyla jeho přímá řeč až tolik nespisovná. Já jsem spíše pro to druhé. Teď mi Hagridova řeč přišla tak akorát a já pevně doufám, že pro další díly to zůstane stejné. :)

• Tenhle díl na mě ani nepůsobil tolik stroze napsaný jako díl první. Z tohohle jsem cítila už tu pravou Rowlingovou, kterou mám tolik ráda. Tajemná komnata se mi líbila více než Kámen mudrců. :)

• A objevil se můj milovaný Dobby! :D Jak já miluju tu scénu na konci knížky, kdy se Dobby stane svobodným a postaví se hněvu pana Malfoye! :)

• I když trochu mi v knize chybí kouzla. Rowlingová zatím málokdy napsala konkrétní kouzlo, vždycky jen většinou dá popis účinku. A to je škoda! Jsem ráda, že ta kouzla jsou pak aspoň v tom filmu.

• Přestože jsem si vždycky myslela, že mám ráda Ginny, zjistila jsem, že zatím ji moc nemusím. Uvidím, jak to bude v dalších dílech, ale zrovna teď mezi mé favority nepatří. ^^

• Dost se mi líbí, jak se v knize Albus Brumbál vždycky mihne jen na chvíli, ale pokud už ano, tak Harrymu dá nějakou dobrou radu či poví něco správného. Nejlepší na tom je, že ty rady často jsou pravdivé a užitečné pro skutečný život. Už jen kvůli tomuhle poučení by si sérii o Harrym měl přečíst každý, a děti obzvlášť. :)

• Mezi mé oblíbené kapitoly patří Doupě, Vrba mlátička, Zákeřný potlouk, Zmijozelův dědic a Dobbyho odměna.

Pokud to celkově shrnu, druhý díl se mi zdál lepší než ten první. Čtení mě opravdu bavilo, kniha se mi četla snadno. Už teď jsem moc zvědavá, co po re-readingu řeknu na třetí díl, na který se opravdu těším. A pevně doufám, že pak budu mít čas i na re-reading těch ostatních dílů. :)

A re-reading třetího dílu začíná dnes! :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.