pondělí 14. ledna 2013

Filmová podoba týdne (45)


Jedná se o meme jehož autorem je Niklaus. Cílem tohoto meme je každý týden uveřejnit nějaký film/seriál, který je podle knihy.

Název filmu: Zakletý v čase (The Time Traveler´s Wife)
Režisér filmu: Robert Schwentke
Hrají: Alex Ferris, Rachel McAdams, Eric Bana, Maggie Castle, Brooklynn Proulx, Ron Livingston, Arliss Howard a další
Název knihy: Žena cestovatele časem / druhé vydání nese název Zaklatý v čase
Autor knihy: Audrey Niffenegger
O čem film je? (ČSFD):
Film "Zakletý v čase" je natočen podle bestselleru o lásce, která přesahuje hranice času. Clare (Rachel McAdams) je zamilovaná do Henryho (Eric Bana) celý svůj život. Věří, že si jsou souzeni, ačkoli ví i to, že budou odloučeni, jen neví kdy: Henry je cestovatel časem - prokletí velmi vzácné genetické anomálie, která způsobuje, že se Henry skoro celý svůj život přesouvá v čase do budoucnosti a minulosti bez jakékoli kontroly. I navzdory tomu, že Henryho nedobrovolné cestování v čase je od sebe dělí, Clare se za každou cenu snaží vybudovat normální život se svou jedinou životní láskou.

Můj názor:
K filmu jsem se dostala jen díky tomu, že v něm hraje Rachel McAdams, kterou mám docela ráda, jinak těžko říct, jestli bych se na něj podívala. A když jsem ho zkoukla, neměla jsem tušení, že je podle knihy. I když jsem před nějakou dobou viděla stejně pojmenovanou knihu, myslela jsem, že jde o shodu náhod. Na knihu jsem nedávno narazila znova a tak jsem se dala do pátrání. Nakonec se ukázalo, že kniha skutečně je předlohou pro tento film. Film není špatný, vlastně je v něm zajímavým způsobem zpracováno to cestování v čase. A já mám v plánu se po knížce mrknout. Tak uvidíme, jak se mi bude líbit. :) Snad aspoň trochu stejně jako film. :)

Trailer:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.