pondělí 21. ledna 2013

Filmová podoba týdne (46)


Jedná se o meme jehož autorem je Niklaus. Cílem tohoto meme je každý týden uveřejnit nějaký film/seriál, který je podle knihy.

Název filmu: Oliver Twist
Režisér filmu: Roman Polanski
Hrají: Barney Clark, Jeremy Swift, Ian McNeice, Richard Durden, Peter Copley, Teresa Churcher a další...
Název knihy: Oliver Twist
Autor knihy: Charles Dickens
O čem film je? (ČSFD):
19. století, Londýn. Oliver Twist osiřel v raném věku a nyní musí žít v chudobinci, který řídí odporný pan Bumble. Již tak skromné denní příděly chlapců jsou jeho zásluhou ještě tenčí. Zoufalý, přesto však rozhodnutý, Oliver uprchne a splyne s davy v ulicích Londýna. Nemá v kapse ani penny, je sám. Fagin, šéf místních malých kapsářů, ho však vláká do světa zločinu. Oliverova záchrana od laskavého pana Brownlowa je pouze začátkem řady dobrodružství, která jsou příslibem lepšího života.

Můj názor:
Olivera Twista jsem si vždycky chtěla přečíst, ale nikdy jsem se ke knize nedostala a pochybuji, že se někdy v blízké době dostanu. Tak jsem se alespoň podívala na filmové zpracování. Mně osobně se film líbil, i když bohužel nemohu srovnávat s knihou. Ale přišlo mi, že hlavní dějová linie je dodržena, že je ve filmu hezky ukázána ta doba a celkově je film pěkný. Já osobně se na film klidně ráda podívám znova a i vám bych ho doporučila, pokud ho neznáte. :)

Trailer:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.