neděle 6. ledna 2013

Nejemotivnější knihy roku 2012

Vybrat ty nejemotivnější knihy mi dalo pěkně zabrat, protože já jsem zas tolik vyloženě emotivních knih nečetla. Nebo prostě velice vzácně u knih brečím (a stejně tak u filmů či seriálů, hold jsem asi nějaká divná...). Ale tuším, že emotivní knihy nemusí být jen knihy, u kterých člověk brečel, ale prostě má jít o knihy, které na člověk nějakým způsobem zapůsobily - hlavně nějak na jeho emoce, což. Nu, takže tady jsou nějaké ty pro mě emotivnější knihy.


Polibek pro Annu by Stephanie Perkins
Tak už po několikáté za tento týden musím zmínit tuto knížku. Tohle je totiž ta výjimka, u které jsem už měla i vážně na krajíčku a možná i nějaká ta slza ukápla. Někdy jsem z ní byla vážně smutná, ale jindy jsem se musela pěkně smát, jelikož přece jenom šlo i o pěkně humornou knížku. V knize Polibek pro Annu je vážně dost emocí, které prostě nemůžou nechat čtenářem chladným. A každou chvíli se ty emoce střídají - jednou cítíte nadšení, pak smutek až bezmoc, někdy i vztek, ale nakonec zase radost. Prostě skvělá knížka, která za přečtení stojí! :)


Věk zázraků by Karen Thompson Walker
Tohle je taková... docela dost smutná kniha. Já jsem při jejím čtení moc často nepociťovala nějakou radost, protože život hlavní hrdinky zas tak radostný není. V této knize svět pomalu umírá, vztahy podstupují těžké zkoušky a nikomu není do smíchu. Tahle knížka je především založená na emocích, vztazích a na postavách, na příběhu ani tolik ne. A mně kolikrát bylo hlavní hrdinky strašně líto a přišlo mi to vůči ní všechno hrozně nefér. Tato knížka určitě zapůsobila na mé emoce, i když trochu zvláštním způsobem - ona ta kniha sama o sobě nemusí všem sednout, i když její přečtení doporučuji. :)


Znovuzrozený milenec by J. R. Ward
Knihu Znovuzrozený milenec sem dávám jako zástupce série Bratrstvo černé dýky, jelikož za tento rok jsem přečetla ještě sedmý, osmý a devátý díl, plus navíc toho Průvodce, který u Baronetu vyšel. A o této sérii rozhodně můžu prohlásil, že je emotivní. V čerstvé paměti mám právě knihu Znovuzrozený milenec, což byl tedy pěkný nápor na emoce. Já nevím jak to tahle autorka dělá, ale po dočtení jejích knih jsem vždycky tak trochu mimo. :D Ona dokáže vytvořit takové zvraty, že to se prostě nedá! A páry, které dává dohromady, jsou prostě dokonalé. A u jejích knih mám kolikrát chuť brečet - i když většinou z nadšení, že všechno dopadlo dobře. :D J. R. Ward je prostě skvělá spisovatelka! :)

No, myslím, že to budou asi všechny knihy, které bych jsem sem mohla zařadit. Vím, není jich moc, ale já prostě za rok 2012 nepřečetla moc emotivních knih. Tak snad příští rok. :)

A jaké knihy jsou nejemotivnější podle vás? :)

Zdroj obálek:
www.goodreads.com

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.