pondělí 7. ledna 2013

Největší knižní překvapení roku 2012

Tak tu máme poslední příspěvek do této hitparády knih. :) A dneska se zaměříme na knížní překvapení! Celkem dost knih mě letos příjemně překvapily, což je podle mě jedině dobře, takže vybrat ta největší překvapení bylo trochu těžší. Nicméně tu jsou knihy, které mě překvapily nejvíce. :)
• Polibek pro Annu by Stephanie Perkins - No dobře, možná budu už lehce trapná, že zase zmiňuji Polibek pro Annu, ale prostě by byl hřích tuhle knížku nezmínit! Pro mě jde rozhodně o jedno z největších překvapení - víte co, vůbec jsem nečekala, že by mě mohla bavit a o to více mě tedy překvapilo, jak dobrá byla a jak jsem ji stihla za jeden den přečíst! Prostě úžasná knížka a vážně velké překvapení. :)

Luxus by Anna Godbersen - Od této knihy jsem čekala vše, jen né to, že by mě mohla bavit. Prostě jsem byla od začátku urputně rozhodnutá, že mě bavit nebude - vždyť já společenské romány nečtu! Nakonec mě překvapila kniha vážně moc - byla o dost lepší, než jsem čekala, líbila se mi a já si ji prostě užila. Autorce za to dávám palec nahoru - tohle totiž není jen obyčejný společenský román, v té knize je mnohem víc. :)

Jezdci časem by Alex Scarrow - Čekala jsem zajímavou knihu o cestování v čase, ale nečekala jsem to, co se mi dostalo. Jezdci časem je úžasná knížka! Neuvěřitelně dobře zpracovaná, promyšlená a je na ní znát, že autor se všemu velmi dobře věnoval, aby vše bylo dokonalé. Opravdu mě překvapilo, jak moc na mě zapůsobila a líbila se mi. O to více mě mrzí, že se u nás nechystá vydávání pokračování, že máme jen první a druhý díl. :/

Prohnaný by Kevin Hearne - Myslela jsem, že půjde o docela obyčejnou urban fantasy, nakonec šlo o moc originálnější a lepší knihu! Prohnaný se v těch urbankách jistě neztratí - to mu zajišťuje jeho vtipnost, originálnost a skvělé postavy. Kniha mě bavila velmi, přímo mě nadchla. A to mě opět překvapilo - tak velké nadšení po dočtení jsem opravdu nečekala. :)

Povolání: Zaklínačka by Olga Gromyko - Tuhle knížku jsem málem ani nezačala číst, jelikož jsem ji nejdřív chtěla bez přečtení vrátit do knihovny, protože mi měla vypršet vypůjční doba. Nakonec jsem se mrkla na první kapitolu, která mě zaujala a proto jsem se pustila do čtení. A jsem moc ráda, že jsem tak udělala! Zaklínačka je velmi vtipná fantasy kniha, se skvělými postavami, která sice pokulhává v ději, ale i přesto je to moc příjemné čtení. Rozhodně překvapení, které jsem vůbec nečekala. :)

Cinder by Marissa Meyer - Poslední kniha, kterou jsem se rozhodla zařadit mezi největší překvapení roku. Anotací mě kniha sice zaujala a proto jsem si ji pořídila, i když mé očekávání bylo sníženo pár recenzemi, které o knize občas mluvily jako o průměrné. Mně se jako průměrná nezdála vůbec! Takže velké překvapení - pro mě se jednalo o skvělou knížku, tak pěkně milou, která se hrozně dobře četla! A na jejíž pokračování se neuvěřitelně těším! :)

Tak to bude ode mě asi vše. To jsou patrně všechny knihy za rok 2012, které mě nejvíce překvapily. A dneškem také končí tyto články - myslím, že jsem vám představila všechny knihy, které jsem vám představit chtěla. :)

A které knihy nejvíce překvapily vás? :)

Zdroj obálek:
www.goodreads.com

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.