sobota 2. února 2013

Colors of books

Už je to nějaký ten týden, co jsem si pro svůj blog vymyslela tenhle "projekt". Sice jsem se už nějakou chvíli snažila vymyslet pro blog něco nového, ale nic zajímavého mě nenapadlo. A pak, když jsem si prohlížela obrázky na deviantart.com, mě osvítilo! A co, že to ten můj zpropadený mozek vymyslel? No přeci Colors of books, jak hlásí ta ikonka výše.

A co o půjde? No, vzhledem k názvu, půjde o nějaké barvy, barvy knih. Vím, že existuje několik projektů, ve kterých bloger fotí své knihy - třeba podle autora (ten se jmenuje Autorské šílenství a je od Wolf Draven) či tu byl projekt, ve kterém se knihy fotily podle nakladatelství (Nakladatelský maraton od Verči). Já jsem se rozhodla, že se tentokrát zaměřím na obálky knih a to hlavně na jejich barvy. Takže budu fotit své knihy, které jsou sladěné ve stejné barvě.

Doufám, že mě chápete. :D Pro lepší vysvětlení tu mám příklad - prostře proberu svou knihovnu, popadnu všechny knihy třeba v červené barvě, nějak si je pěkně seřadím a vyfotím. Ještě se uvidí jak - to bude záležet na mé kreativitě. Ale hlavně to musí být knihy v jedné barvě. Klidně v různých odstínech, ale prostě to musí být třeba ta červená. Kdo mi nerozumí, bude tu mít za chvíli příklad (nebo se mrkněte nahoru na tu ikonku...). :)

Myslím, že by tohle mohlo být zajímavé. Poslední dobou je dost obálek, které jsou hlavně v tmavé barvě, takže bude pěkné zjistit v jakých dalších barvách mám doma knihy. A třeba mě to překvapí. :)

Nebudu si dopředu zadávat nějaký rozvrh, kdy mám uveřejnit články na jednotlivé barvy. Prostě uvidím, na jakou barvu budu mít právě chuť, kterou barvu objevím v knihovničce a podle toho to vyfotím. :) První příspěvek sice přidám už dneska, ale jinak budu další články patrně uveřejňovat v pátek. Nevím, jestli každý pátek, ale patrně ano. Uvidíme, jak budu mít čas.

Pokud by náhodou někoho z vás tento projekt zaujal a rozhodl se zapojit, tak rozhodně nebudu proti. Vlastně by mi to udělalo jedině radost. Nicméně pokud se někdo rozhodne zapojit, byla bych ráda, kdyby mě dotyčný uvedl jako autora tohoto nápadu. :) A kdyby to šlo, napište mi do komentářů, že se hodláte zapojit - jednak díky tomu budu mít přehled a také se budu moci pokochat vašimi knihami. :)

Hm... Myslím, že jsem se vykecala dost. Za chvíli jednoduše přidám první článek, díky kterému snad všichni pochopíte, jak jsem tenhle projektík myslela. :)

1 komentář:

  1. Tento projekt se mi moc líbí a ráda se připojím :)

    OdpovědětVymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.