sobota 11. února 2012

Doporučuji - seriál: Merlin


Název seriálu: Merlin
Země původu: Velká Británie
Vysílací stanice v UK: BBC
Vysílací stanice v ČR: AXN Sci-fi
Vysílán od roku: 2008
Počet odvysílaných sérií: 4 (každá má 13 dílů)
Hrají: Colin Morgan, Bradley James, Anthony Head, Richard Wilson, Katie McGrath, John Hurt a další
O čem seriál je?:
Žádný mladík, ať je jakkoliv starý, nemůže znát svůj osud. Nemůže tušit svou úlohu ve slavném příběhu, který se má teprve odehrát. Musí žít a učit se, jako každý. A tak to platí i pro mladého čaroděje přicházejícího k branám Kamelotu. Chlapce, ze kterého se časem stane legenda.
Jmenuje se… Merlin.


Seriál je vlastně netradiční zpracování legend o králi Artušovi. Je tu hned několik změn. Například Artuš s Merlinem jsou vrstevníci. Magie je zakázaná, tudíž jsou čarodějové popravováni. Avšak osudem jednoho chlapce je toto změnit. Podaří se mu to?

Můj názor:
BBC snad nemůže mít špatné seriály. Prostě se mi ještě nestalo, že bych objevila seriál od BBC, který by se mi nelíbil.
Merlin patří k dalším velmi povedeným seriálům. Je tu hned několik věcí, kterých si na něm cením. Jednou z nich je to úžasné propojení fantasy, napětí a humoru. Protože ten seriál mě často rozesměje.
Za další si cením toho nápadu. Toho, že někoho napadlo zpracovat legendy o Králi Artušovi. Jelikož ty já zbožňuju! A navíc, zná je každý. I když pokud ty legendy znáte, tak možná budete ze seriálu trochu zmatení. Ono se totiž nejedná o tradiční zpracování, nýbrž spíše o to netradiční, kdy ty legendy jsou různě nakombinovány, pozměny a přizpůsobeny pro seriál. Asi největší změnou je to, že Merlin s Artušem jsou vrstevníci.
A to už se dostáváme k postavám. Každá je něčím jedinečná, něčím zajímavá. Všechny charaktery postav jsou nějakým způsobem daný. Někdo vám bude již od začátku sympatický, jiného si oblíbíte později, někoho pak budete nesnášet, možná po celý seriál. Každý si tu najde někoho, kdo mu sedne nejlépe.
Vývoj postav probíhá v seriálu přirozeně. Někteří z nich dospívají, stávají se rozumnějšími, získávají novou zodpovědnost. Rozhodně se mi nikdy nezdálo, že by se charakter postav nějak náhle měnil. Dochází k tomu postupem času.
Vztahy postav jsou velmi zajímavé. Nejlepší se mi zdá asi vztah mezi Merlinem a Artušem, jelikož ten je vskutku komický.
Zkrátka, pokud to shrnu, tak vám seriál nemůžu jinak než vřele doporučit!

České stránky zaměřené na tento seriál :
www.merlin.sff.cz

Oficiální stránky :
www.bbc.co.uk/merlin

1 komentář:

  1. No jo, zlatý Merlin. Před asi 5ti dny jsem s dodívala na konec páté série a i když mě konec trošku zklamal celý seriál byl naprosto dokonalý! Opravdu je to můj nejoblíbenější seriál.. Škoda že nemůže být nekonečný :D Můj názor je že je to naprosto geniální nápad a vše je tam úžasný. A přesně, ten vztah a ty komický části já miluju :)

    OdpovědětVymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.