čtvrtek 1. března 2012

Doporučuji - seriál: Once Upon a Time


Název seriálu: Once Upon a Time (Bylo nebylo)
Země původu: USA
Vysílací stanice v USA: ABC
Vysílací stanice v ČR: Není vysíláno
Vysílán od roku: 2011
Počet odvysílaných sérií: Zatím běží první série (plánuje se 19 dílů), druhá se chystá.
Hrají: Jennifer Morrison, Lana Parrilla, Jared Gilmore, Ginnifer Goodwin, Joshua Dallas, Robert Carlyle a další
O čem seriál je?:
Život Emmy Swanové byl vším, jen ne pohádkou. Ve svých dvaceti osmi letech pracuje jako poskytovatelka půjček ke splacení kaucí, navíc je celý život zvyklá starat se sama o sebe od doby, kdy ji jakou malou nalezli pohozenou u silnice. Když však do jejího života vstoupí desetiletý Henry, kterého právě před deseti lety dala k adopci, všechno se změní. Henry je zoufalý a myslí si, že Emma je ve skutečnosti dlouho ztracená dcera Sněhurky a Prince Krasoně. Tím výčet podivností nekončí: Henry tvrdí, že malé ospalé městečko Storybrook v Nové Anglii, odkud pochází, je součástí kletby, kterou Zlá královna zaklela pohádkové postavy, které uvrhla do moderního světa bez jakýchkoliv vzpomínek na jejich bývalé já.
Emma tomu samozřejmě nevěří, když však s Henrym do Storybrooku odjede, nedokáže potlačit pocit, že všechno není takové, jaké se zdá. S čím více obyvateli městečka se setká, tím silněji roste její podezření. Když se ale setká s Henryho vypočítavou adoptivní matkou Reginou, starostou Storybrooku, začne se o Henryho bát - on sám o ní navíc tvrdí, že je Zlá Královna.

Můj názor:
Seriálu jsem si všimla, už když se začal vysílat, jenže jsem na něj stihla zapomenout. Připomněla mi ho až moje kamarádka, která o něm začala básnit a všemožně ho vychvalovat. Proto jsem si seriál našla, stáhla a zkoukla zatím odvysílané díly.
Vzhledem k tomu, že vám chci seriál doporučit a že jsem zkoukla všechny odvysílané díly, vám mohlo dojít, že se mi líbil a stále líbí! Seriál mě dosti nadchnul a hlavně zaujal.
Vezmeme si to hezky popořadě. Začneme hereckým obsazením. V roli Emmy můžeme vidět Jennifer Morrison, která bude všem známá jako doktorka Cameronová ze seriálu Doktor House. Pro mě osobně bylo trochu zvláštní ji vidět v této roli, jelikož jí znám z Doktora House. Chvilku mi trvalo než jsem si na ní zvykla a vlastně si pořád zvykám. Není špatná, jen já bych asi volila někoho jiného.
Zlá Královna alias Regina je obsazena vskutku dobře. Hraje ji Lana Parrilla (např. seriál JAG či 24 hodin). Herečka se do své role dokáže krásně vžít a já ji tam prostě zbožňuju!
Celkově se mi zbytek hereckého obsazení v seriálu vážně líbí. Herci jsou sympatičtí, jejich role jim sedí a podle mě je to hraní baví. Obsazení tedy vážně chválím!
Teď trochu k příběhu. Nebud vám prozrazovat co přesně se v seriálu děje, to by jste pak neměli žádné překvapení. Avšak co vám řeknu je to, že v jednotlivých dílech jsou tak nějak netypicky zpracované známé pohádky. Někdy to není udělané příliš dobře, jindy je to naprosto skvělé! A ta dobrá zpracování převáží ta horší. Mnohdy se budete i skutečně divit, jak to mají scénáristi promyšlené.
A ještě bych okomentovala nějaké ty efekty a hudební doprovod. Nu, ty trikové efekty a celkově místy ta pohádková říše, to není moc dobré. Ale... Zvyknete si. Ono se asi nedá nic moc lepšího od seriálu očekávat. Někoho to může zklamat či přímo odradit, avšak já vám radím, přežijte to a koukejte dál!
Hudební doprovod je poměrně dobrý. Tedy, mě se líbí. Já osobně ho vlastně i dost chválím, jelikož k jednotlivým scénám často sedí.
Nu, to by bylo snad vše. Seriál více okomentovat nechci, takže mě teď nezbývá nic jiného, než říct: Tenhle seriál vřele doporučuji!

České stránky zaměřené na tento seriál:
www.edna.cz
www.onceuponatime.sff.cz

Oficiální stránky:
ABC

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.