pondělí 27. února 2012

Filmová podoba týdne (3)


Jedná se o meme jehož autorem je Niklaus. Cílem tohoto meme je každý týden uveřejnit nějaký film/seriál, který je podle knihy.

Název filmu: Šifra mistra Leonarda (The Da Vinci Code)
Režisér filmu: Ron Howard
Hrají: Tom Hanks, Audrey Tautou, Ian McKellen, Jean Reno, Paul Bettany, Alfred Molina a další
Název knihy: Šifra mistra Leonarda/ Da Vinciho kód
Autor knihy: Dan Brown
O čem film je? (ČSFD):
V Paříži byl zavražděn hlavní správce Louvru, Jacques Sauniére. Ještě než zemřel, tak kolem sebe stačil naznačit spoustu symboů a šifer. Na místo vraždy si policejní kapitán Bezu Fache povolává newyorského univerzitního profesora a uznávaného symbologa Roberta Langdona, který byl momentálně na přednáškovém turné v Paříži. Ten naznačuje Fachemu, co všechno mohou symboly znamenat. Za chvíli dorazí na místo činu i Sophie Neveuová, která, pro změnu, pracuje na pařížském dešifrovacím oddělení. Oba si začínají uvědomovat, že je k sobě nepřihrála pouze shoda náhod, ale že Jacques Sauniére chce předat nějaké poselství. Začíná zběsilá honba, ve které se Robert se Sophií stávají zároveň hledači legendárního Svatého grálu a sami jsou kořistí pro policejního kapitána a ještě někoho. Tajemnějšího a mocnějšího, někoho, ze kterého má i samotný Vatikán husí kůži.

Můj názor:
O filmu i knize jsem věděla dlouho. Jenže když byl film v kinech, byla jsem na něj docela malá a neviděla ho. Poté jsem na něj zapomněla. A když už jsem na něj znovu narazila, chtěla jsem si nejdříve přečíst knihu a až pak kouknout na film. Takže jsem si knihu přečetla a na film se podívala.
A nebyl tak špatný. Rozhodně jsou horší knižní zpracování. Mě osobně se dost líbilo herecké obsazení, jelikož tam hrají herci, které mám vesměs ráda. Mně osobně Tom Hanks v roli Roberta Langdona sedl, i když to možná bude tím, že jsem věděla koho ve filmu hraje a automaticky jsem si ho při čtení knihy k profesorovi Langdonovi přiřadila.
Jediné co bych filmu vážně vytkla byl ten konec. Ten se mi tam prostě... Nelíbil. Ten knižní je hezčí a lépe k příběhu sedí.

Trailer:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.