pondělí 5. března 2012

Filmová podoba týdne (4)


Jedná se o meme jehož autorem je Niklaus. Cílem tohoto meme je každý týden uveřejnit nějaký film/seriál, který je podle knihy.

Název seriálu: Hra o trůny (Game of Thrones)
Režisér seriálu: Brian Kirk, Daniel Minahan, Alan Taylor, Timothy Van Patten
Hrají: Sean Bean, Mark Addy, Michelle Fairley, Peter Dinklage, Natalia Tena, Harry Lloyd a další
Název knihy: Hra o trůny (Píseň ledu a ohně)
Autor knihy: George R. R. Martin
O čem seriál je? (ČSFD):
Kontinent, kde léta trvají desítky roků a zimy se mohou protáhnout na celý lidský život, začínají sužovat nepokoje. Všech Sedm království Západozemí - pletichářský jih, divoké východní krajiny i ledový sever ohraničený starobylou Zdí, která chrání království před pronikáním temnoty - je zmítáno bojem dvou mocných rodů na život a na smrt o nadvládu nad celou říší. Zemí otřásá zrada, chtíč, intriky a nadpřirozené síly. Krvavý boj o Železný trůn, post nejvyššího vládce Sedmi království, bude mít nepředvídatelné a dalekosáhlé důsledky...
Výpravný seriál HBO Hra o trůny, podle bestsellerové fantasy ságy Píseň ohně a ledu od George R. R. Martina, zachycuje soupeření o moc mezi králi a královnami, rytíři a odpadlíky, lháři a šlechtici. Na počátku požádá král Robert Baratheon, jehož žena Cersei pochází z rodu bohatých a bezohledných Lannisterů, lorda Eddarda Starka, aby přijel na jih a pomohl mu spravovat království poté, co záhadně skonal jeho pobočník. Zároveň trůn z východu ohrožuje dospívající princezna Daenerys s bratrem Viserysem, jejichž rod Targaryenů vládl Západozemí mnoho let předtím, než byl krvavě sesazen. A proslýchá se také, že se dějí podivné věci na hranicích, severně od Zdi, kam odjíždí Jon Snow, Nedův nemanželský syn, aby se stal členem bratrstva, jenž je zavázáno přísahou království chránit.


Můj názor:
Jako první jsem se dozvěděla o seriálu, který všichni hrozně chválili, tedy seriál měl velmi příznivé recenze. Navíc mě u seriálu zaujalo i to obsazení. Chtěla jsem se na něj podívat, jenže pak jsem zjistila, že je podle knihy. A já nerada koukám na něco před tím než si tu knižní předlohu přečtu,
A tak jsem si knihu sehnala a dala se do čtení. Zrovna aktuálně jí čtu a souběžně s ní sleduji i seriál. Sice jsem zatím neviděla moc dílů, jelikož se nechci dívat příliš napřed. Nicméně z toho co jsem viděla, jsem nadšená!
Seriál je sám o sobě hodně dobrý, zajímavý a kvalitní. A pokud se kouknu na něj jakožto na zpracování knihy, tak ho musím chválit ještě víc! Knihy se drží opravdu hodně, což mě vskutku těší. Zatím jsem se totiž setkala jen se seriály, které děj knihy kompletně změnily. Což u Her o trůny nehrozí. Jistě, nějaké drobné změny jsou, to ano. Některé postavy jsou oproti knize postaršené, avšak mě to tak sedí nějak více.
Seriál jsem sice zatím neviděla celý, ale už teď se mi vážně líbí. A navíc, bude další série, podle další knihy ze série Píseň ledu a ohně! A ukázky vypadají skvěle!

Trailer:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.