pondělí 19. března 2012

Filmová podoba týdne (6)


Jedná se o meme jehož autorem je Niklaus. Cílem tohoto meme je každý týden uveřejnit nějaký film/seriál, který je podle knihy.
Název filmu: Hvězdný prach (Stardust)
Režisér filmu: Matthew Vaughn
Hrají: Charlie Cox, Claire Danes, Robet De Niro, Michelle Pfeiffer, Ricky Gervais, Nathaniel Parker, Sienna Miller a další
Název knihy: Hvězdný prach
Autor knihy: Neil Gaiman
O čem film je? (ČSFD):
Tristan Thorne (Charlie Cox) je prosťáček z anglické vísky Zeď (příhodně pojmenované podle kamenného valu, který ji obklopuje a chrání před paralelním světem za jejími hranicemi). Miluje místní krasavici Victorii (Sienna Miller) a to tak, že je pro ni schopen čehokoliv. Třeba výpravy do zapovězeného světa za zdí, odkud jí hodlá přinést spadlou hvězdu. Netuší ovšem, že ta po svém dopadu získala podobu krásné dívky jménem Yvaine (Claire Danes) a že nebude jediný, kdo po ní touží. Proti sobě má přitom velmi mocné soupeře - všehoschopného prince, jemuž má hvězda pomoci k získání trůnu, a ohavnou čarodějnici (Michelle Pfeiffer), jíž by spořádání Yvainina srdce zajistilo věčné mládí a krásu. Největším nepřítelem si ale nakonec bude Tristan sám, protože ho ani ve snu nenapadlo, že by se do dárku pro dívku svých snů mohl zamilovat…

Můj názor:
Jak jste si mohli všimnout, knižní předlohu k tomuto filmu jsem nedávno četla a byla zde i má recenze. Kniha se mi velmi líbila, i když já prvně viděla film. Ten jsem měla hodně ráda, jelikož mi přišel takový kouzelný, krásný, s hezkým příběhem. A vlastně stále film ráda mám.
Co se týká zpracování knihy, tak není zlé. Sice tam jsou některé věci pozměněné, některé scény vynechané, ale v zásadě se film od knížky moc neliší. Což je podle mě dobře. Navíc má film vskutku dobré obsazení, režíroval ho v dnešní době docela populární režisér a hudení doprovod je také dobrý.
Film bych prostě řadila k těm poměrně slušným zpracováním knihy, protože se předlohy docela dost drží.

Trailer:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.