pondělí 26. března 2012

Filmová podoba týdne (7)


Jedná se o meme jehož autorem je Niklaus. Cílem tohoto meme je každý týden uveřejnit nějaký film/seriál, který je podle knihy.

Název filmu: Percy Jackson: Zloděj blesku (Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief)
Režisér filmu: Chris Columbus
Hrají: Logan Lerman, Alexandra Daddarion, Brandon T. Jackson, Pierce Brosnan, Jake Abel, Uma Thurman, Sean Bean a další
Název knihy: Percy Jackson: Zloděj blesku
Autor knihy: Rick Riordan
O čem film je? (ČSFD):
Percy Jackson je napůl člověk a napůl bůh. Teď se ukáže, jestli je také hrdina.
Percy Jackson má ve škole věčně problémy. To je ale to nejmenší, co mu teď dělá starosti. Sice je právě začátek 21. století, ale zdá se, že antičtí bohové z bájného Olympu se rozhodli sestoupit ze svých trůnů a tím i vstoupit do Percyho života. Percy se totiž z ničeho nic dozvídá, že jeho skutečným otcem je Poseidon, bůh moří a vodního živlu. A to mimo jiné znamená, že Percy je napůl člověk, napůl bůh. Aby toho nebylo málo, nejvyšší z bohů, samotný Zeus, Percyho obviní, že ukradl jeho magickou hůl ukrývající blesky… a o níž se bez nadsázky dá říct, že jde o nejstarší zbraň hromadného ničení. Percy se proto musí připravit na nejnáročnější dobrodružství ve svém životě a karty pro něj nemůžou být rozdány nepříznivěji.

Můj názor:
Tenhle film je sám o sobě vskutku povedený! Jak by nemohl být, když jeho režisér má na kontě první dva díly ze série Harryho Pottera. Film je zábavný, skvěle natočený a má i výborné herecké obsazení. Věsměs jsou herci sympatičtí a některé z nich mám ráda už z dřívějška.

Jenže když budu srovnávat knihu a film, tak už tak nadšená nebudu. Že má být Annabeth blondýna, to by se možná dalo ignorovat, avšak samotní hrdinové jsou oproti knize výrazně postaršeni. Je mi jasné, proč tomu tak bylo a já si vlastně i ty v knize představuju trochu starší, nicméně ten jejich skutečný věk je pro knihu později dost důležitý. Ale tak nakonec se s tím smíříte a zvyknete si, nó.
Mně dále ve filmu moc chybí Clarissa. Já nejdříve viděla film a až pak četla knihu a upřímně, ta Clarissa mi ve filmu fakt chybí. Sice není pro první díl tak významná, nicméně v těch dalších dílech získává právě její postava na důležitosti.
Pak mi tam chybí ještě Ares. Zrovna on je pro knihu dost velké oživení a mě části s ním vážně baví. Z filmu ho vypustili úplně, stejně jako Clarissu. Ale jeho nepřítomnost jsem schopná překousnout.
Jako úplně poslední co mi na filmu vadí a to mi přijde dost zásadní, je Kronos. Ten úplně zmizel. Ani zmíňka o něm a přitom on je pro další díly jakože fakt důležitý! Jsem docela zvědavá, jestli ho v dalších dílech nějak zakomponují. A pokud jsem četla dobře, další díl se chystá, i když ještě není jisté na kdy.

Takže, pokud znáte film, ale né knížku, tak si knihu přečtěte, jelikož je vážně skvělá a prostě o něco lepší, než ten film.

Trailer:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.