neděle 11. března 2012

Posuď knihu podle obalu (2)


Jedná se o knižní meme, jehož autorkou je Syki. Vlastně jde o to, aby se každou neděli zveřejnila obálka ke knize, kterou vlastně zhodnotím.

Název knihy: Firelight (Dračí dívka)
Autor: Sophie Jordan
Anotace:
Tak málo stačí, aby se z dračí dívky stal člověk!
Jacinda od malička žije s cejchem výjimečnosti a ví, že každý její krok je sledován. Touží ale po svobodě rozhodovat se sama za sebe. Když poruší nejposvátnější zásadu svého druhu, skoro za to zaplatí životem. Zachrání ji krásný cizinec, který byl poslán, aby lovil takové, jako je ona, potomky draků, kteří na sebe dokážou vzít lidskou podobu.
Jacindina rodina je nucena uchýlit se do světa smrtelníků, kterému není lehké se přizpůsobit. Jediným světlem je pro Jacindu Will, který v ní rozdmýchává její dračí podstatu. Cítí k němu neodolatelnou přitažlivost, ale přitom zná jeho temné tajemství. On a jeho rodina jsou lovci. Za každou cenu by se mu měla vyhýbat…

Můj názor:
Ta obálka mě na první pohled opravdu zaujala, i když je v zásadě docela jednoduchá. Mě osobně se strašně moc líbí ta modelka. Ty její rudé vlasy (já vždycky chtěla být zrzka, ale hold jsem měla smůlu ^^), ten náznak těch šupin a to oko! To je prostě nádherné! Toho jsem si všimla jako první, jelikož je vážně zvláštní.
Font písma není špatný, tak hezky zvláštně zkroucený. Moc se mi líbí to F a E, ale to L, mi už přijde takové... trochu divné.
Nicméně celkový dojem obálky je hodně dobrý a já osobně bych si knihu koupila už jen kvůli ní. Avšak kniha samotná bude jistě zajímavá.
Kniha by měla vyjít i u nás, u nakladatelství Cooboo. Tuším, že někdy v dubnu. Já pevně doufám, že se nakladatelství rozhodne ponechat originální obálku a nebude ji měnit.

Zdroj anotace:
Cooboo

Zdroj obálky:
GoodReads

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.