čtvrtek 23. února 2012

Waiting on Wednesday (1)


Waiting on Wednesday je další meme, kterého jsem se rozhodla účastnit. Toto meme pořádá Breaking the Spine. Cílem meme je uveřejnění knih, které si chceme přečíst.

Autor: Kathy Reichs
Originální název: Deja Dead, Death Du Jour, Deadly Decisions
Český název: Přijdu tě zabít, Mrtvá světice, Smrtící rozhodnutí
Anotace:
V hlavní roli Temperance Brennanová

První případy "sběratelky kostí" Temperance Brennanové

Kathy Reichs zaujala čtenáře i kritiku už svým debutem, mrazivým thrillerem Přijdu tě zabít. Její hrdinka Američanka Temperance Brennanová pracuje jako soudní antropoložka kanadské provincie Quebec. Často ovšem nečeká, až násilné činy vyřeší policie, ale sama odvážně bojuje s vrahy a zabijáky a "její" případy ji zcela pohlcují…

Přijdu tě zabít
Do Montrealu přichází léto, ulice jsou plné lidí, vůní a barev. Soudní antropoložka Temperance Brennanová má jinou práci než se bavit: musí identifikovat rozřezané tělo bez hlavy, uložené v plastových pytlích. Obětí je mladá žena, kterou vrah zabil obzvlášť krutě. Brzy se najdou další zohavená těla. Budou muset zemřít ještě další dívky a ženy, než Tempe přesvědčí své kolegy od policie, že jde o činy sériového vraha?

Mrtvá světice
Doktorka Brennanová vykope mrtvolu, o níž se předpokládá, že je to sestra Élisabeth Nicoletová, již přes sto let mrtvá kandidátka svatořečení. Brzy nato policie a hasiči najdou ve vyhořelé chatě zuhelnatělá tělíčka čtyřměsíčních dvojčat. Proč tyto děti - a spolu s nimi řada dalších lidí - zemřely? A aby toho nebylo málo: do čeho se zapletla Tempina mladší sestra Harry?

Smrtící rozhodnutí
Na montrealské ulici je při přestřelce motorkářských gangů zastřelena devítiletá Emily Anne. O stovky kilometrů dál v Severní Karolině zmizela z domova postižená teenagerka, ale zbytky kostry, které by mohly být právě jejími pozůstatky, se najdou v Kanadě. Tempe musí proniknout do nelítostného světa motorkářů a drog, aby zachránila ty, na kterých jí záleží nejvíc.

Jak jste si mohli všimnout, jedná se o tři knihy dohromady. Jsou to první knihy od Kathy Reichs, přičemž pokud se nepletu, kniha Přijdu tě zabít u nás doposud nevyšla. Až nyní.
Knihy od Kathy Reichs si chci přečíst už dlouho. Jednak je vychvaluje moje mamka, pak mám moc ráda seriál Sběratelé kostí (který vlastně vznikl jako inspirace na knihách) a také se mi velmi líbila kniha Virus, jejíž autorkou je Kathy Reichs. Její styl psaní mi sedl, tak proč nezkusit nějakou detektivku?

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.