středa 7. března 2012

Waiting on Wednesday (3)


Toto meme pořádá Breaking the Spine. Cílem meme je uveřejnění knih, které si chceme přečíst.

Autor: Ilona Andrews
Originální název: Magic Bites
Český název: Magie mrtvých
Anotace:
Atlanta by byla příjemným místem k životu, jen kdyby nebylo magie…
Když magie pohltí svět, objevují se monstra a odpadlí mágové spřádají svá kouzla. Pistole se zasekávají a auta odmítají startovat. Ale pak se technologie znovu přihlásí o slovo a magie ustoupí stejně nevypočitatelně, jako se předtím objevila. Jen po ní zbudou nejrůznější druhy paranormálních problémů.
Kate Daniels, žoldačka, které se smůla lepí na paty a do kapsy má hluboko, se živí odstraňováním právě takovýchto magických potíží. Ale když je zavražděn její opatrovník, honba za spravedlností ji vtáhne do mocenských bojů mezi dvěma nejsilnějšími frakcemi magických bytostí v Atlantě. Mezi Pány mrtvých, nekromanty ovládajícími upíry, a Smečku, polovojenský klan kožoměnců. Tyto dvě strany se vzájemně obviňují ze série nezvyklých vražd - a smrt Katina opatrovníka by s tou záhadou mohla být spojená. Obě organizace na Kate vytrvale tlačí, aby případ vyřešila a ona si začíná uvědomovat, že si ukousla větší sousto, než dokáže zvládnout…

Magii mrtvých jsem už měla doma, vypůjčenou z knihovny, ale jaksi jsem si nenašla čas na její přečtení. Hlavně kvůli škole. Ale přečíst jsem si ji chtěla a v plánu jsem to měla. Ještě více mě v tom utvrdily všechny ty kladné a nadšené recenze, které jsem na knihu četla. A když jsem pak k narozeninám získala poukázku na knížky, tak jsem si všechny vydané díly zakoupila a teď se na čtení chystám. Jen to budu muset nějak skloubit s povinnou četbou. Ta mě ve čtení dosti zdržuje.

Zdroj anotace a obálky:
www.fantomprint.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.