pondělí 11. března 2013

Filmová podoba týdne (48)


Jedná se o meme jehož autorem je Niklaus. Cílem tohoto meme je každý týden uveřejnit nějaký film/seriál, který je podle knihy.

Název seriálu: Sherlock
Režisér seriálu: Paul McGuigan, Euros Lyn, Toby Haynes
Hrají: Martin Freeman, Benedict Cumberbatch, Una Stubbs, Rupert Graves, Andrew Scott, Lara Pulver, Louise Brealey, Mark Gatiss a další

Název knihy: série o Sherlocku Holmesovi
Autor knih: sir Arthur Conan Doyle

O čem seriál je? (Edna.cz):
Nejslavnější detektiv světa se vrací. Z produkce britské BBC a v podání scénáristů Stevena Moffata a Marka Gattise, kteří už dříve spolupracovali na kultovním seriálu Doctor Who, přichází zcela nový pohled na klasická detektivní dobrodružství kriminalistického génia Sherlocka Holmese a jeho věrného přítele a kronikáře doktora Johna Watsona.

Můj názor:
Tenhle seriál je sice poměrně netradičním zpracováním příběhů o Sherlocku Holmesovi, ale já sama jej rozhodně řadím k těm nejkvalitnějším. Já tenhle seriál jednoduše zbožňuji! A neskutečně obdivuji tu osobu (či osoby), kterou napadlo s tímto seriálem přijít. Pokud seriál Sherlock neznáte, tak je to velká chyba! Vážně patří k těm inteligentním, nad kterými musíte opravdu přemýšlet. Zároveň je tu i dost britského humoru a obsazení je naprosto skvělé. Benedict Cumberbatch je dokonalý Sherlock a Marin Freeman v roli Watsona také nemá chybu. Až budou konečně vysílat třetí sérii, budu mít druhé Vánoce, to mi věřte. :D

Pokud tedy seriál neznáte, jedna série má tři díly, přičemž jeden díl mívá kolem devadesáti minut. Jeden díl bývá zpracováním jednoho knižního příběhu, i když navzájem na sebe díly také navazují. Série jsou zatím dvě, na podzim letošního roku se chystá třetí.
První série byla odvysílaná i v češtině, na České televizi. Tak jsem se k seriálu dostala já. Dabing je podle mě povedený, ale na originál nemá. Druhou sérii jsem totiž viděla v AJ a určitě vám angličtinu doporučuji. Druhé série by měla být i v češtině, někdy letos, tuším, tedy pokud už ji nevysílali a mně to nějak neuteklo. :)

Prostě se na tenhle seriál podívejte a hotovo! :D :)

Trailer:

6 komentářů:

 1. o tomto seriálu jsem slyšela, ale ještě jsem se k němu nedostala.. doufám, že se na něj kouknu co nejdříve.. jsem na něj hodně zvědavá

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na tenhle seriál se musíš podívat co nejdřív, pokud to máš v plánu! :) Je vážně skvělý, určitě nebudeš litovat. ;) :)

   Vymazat
 2. Seriál bohužel neznám, ale Sherlocka mám ráda :). Kor ty filmy, tedka v sobotu budou jeden dávat. O prázkách se možná na tento seriál zaměřím, ted není čas...:/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také mám Sherlocka dost ráda, ty filmy se mi líbí též. :) On tenhle seriál je zasazen do současnosti, takže je to vážně poněkud netradiční zpracování, ale rozhodně skvělé. Pokud tedy budeš mít někdy čas, určitě se na něj podívej. :)

   Vymazat
 3. Seriál naprosto zbožňuji a stejně jako ty se nemůžu dočkat třetí série, zbožňuju Sherlockovy hlášky, ti dva spolu tvoří dokonalou dvojici, za mě taktéž jeden z nejlepších seriálů posledních několika let a nejlepší zpracování Sherlocka Holmese vůbec :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, ano! Naprosto se vším souhlasím! :D :)

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.