středa 27. března 2013

Waiting on Wednesday (54)

Toto meme pořádá Breaking the Spine. Cílem meme je uveřejnění knih, které si chceme přečíst.

Autor: Orson Scott Card
Originální název: Enchantment
Český název: Zakletá
Anotace:
Orson Scott Card, jeden z nejznámějších a nejuznávanějších spisovatelů současnosti, v Zakleté transformoval nadčasový příběh o Šípkové Růžence do originální fantasy překypující napětím a romantikou.

V okamžiku, kdy desetiletý Ivan narazí v hustém lese Karpat na tajemnou mýtinu, se jeho život navždy změní. Na vrcholu podstavce uprostřed mýtiny spatří ležet krásnou zakletou princeznu Katarinu, kterou hlídá tajemná nestvůra, jež ho zažene na útěk. Nyní je Ivan americký postgraduální student, který před sebou má slibnou budoucnost a je zasnoubený s ženou svých snů. Přesto stále nemůže zapomenout na ono setkání, i když se sám sebe snaží přesvědčit, že to byl pouze výplod dětské fantazie. Poté, co se vrací do rodné země, najde i tajemnou mýtinu.

Tentokrát však neuteče. Tentokrát probudí krásnou princeznu polibkem… a vstoupí do světa, který zmizel před tisícem let. Napínavý a vtipný příběh o střetu různých světů i kultur. Zakletá je originální román o lásce a osudu, jež překonají staletí… a o temné síle, která je pronásleduje celé věky. 

Orson Scott Card je neuvěřitelně skvělý vypravěč. A Zakletá je toho důkazem!

Obálka, kterou nakladatelství CooBoo k této knize vytvořilo, je naprosto úžasná. Mě osobně se opravdu moc líbí a už jen kvůli ní si ji chci přečíst. Pak mě na knize láká i samotná anotace - mám moc ráda pohádky a anotace o předělané pohádce mluví, takže tohle by mohlo být to pravé pro mě. Možná si knížku i nakonec pořídím. Ale přečíst si ji chci určitě. :)

Zdroj anotace a obálky:
www.cooboo.cz

4 komentáře:

 1. O této knize jsem zatím neslyšela, ale vypadá velice zajímavě, jinak, než ostatní :). Také bych si ji ráda přečetla :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě díky tomu, že vypadá jinak než ostatní, mě moc zaujala. :) Jsem vážně zvědavá, jaká nakonec bude. :)

   Vymazat
 2. To je náhoda, zrovna jsem ji do Waiting on Wednesday zařadila minulou středu :) Taky se mi na ní hrozně moc líbí obálka :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No vidíš, to je pěkné. :D :) Jop, ta obálka je jednoduše úžasná. :)

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.