pátek 19. dubna 2013

Colors of books (3)

Tak jsem zas konečně jednou nabila baterky do foťáku a rozhodla jsem se nafotit další příspěvek do tohoto projektu! :) Minulý článek měl docela úspěch, což mě velice těší a moc vám za vaše reakce děkuji.
Zatím jsem se zaměřila je fialovou a modrou barvu. Dneska jsem se rozhodla sáhnout po zelené barvě, přestože ji jinak moc nemusím. Ale na knížkách vůbec není špatná.
Takžé... Jaké zelené knížky doma mám? Sice jich není tolik jako těch modrých, ale pár jsem přece jenom našla. :)

Tak toto jsou zelené krásky, které mám doma. Pokud správně počítám, je jich celkem dvanáct. Což je poměrně slušné číslo, řekla bych. Myslela jsem, že těch knížek do zelena mám doma trochu méně. :) 
Přesně jde o tyto knihy (začínám hezky od shora): Dokonalý pár, Rezistence, Štvanice, VA: Krvavý slib, Inheritance, Jméno větru, Ztracený svět v podzemí, Zelená jako smaragd, Harry Potter: Princ dvojí krve, Vlčice a dívka, Oškliví a Narnie: Čarodějův synovec.

Nějaký ten detail knih:


Něco jako žebříček zelených knih:

Zelené knihy, které mají nejhezčí obálky. Tyhle obálky se mi strašně moc líbí. Obálka Rezistence je jednoduše úžasná. Ten strom aka znak Mírumilovných je opravdu krásný. Jsem opravdu ráda, že máme originální obálky této série. 
Obálka Štvanice je také skvělá. Ony celkově obálky knihy od Patricie Briggs jsou úžasné, Dan dos Santos, který obálky ilustruje, je opravdu velice nadaný člověk. Jeho kresby jsou vážně skvělé - doporučuji se po nich mrknout. 
Obálku Dokonalého páru bych mohla opěvovat pořád. Celá tahle trilogie má moc pěkné obálky. Líbí se mi, jak je jednoduchá a jakou skvělou symboliku to vzhledem k příběhu má.
Obálky série Drahokamy jsou tak nevšední, tak originální! A mně se jednoduše moc líbí. :)

Tohle jsou naopak knížky, které podle mě mají tu nejzelenější obálku a kdyby jste se mě zeptali na knihu se zelenou obálku, patrně si jako první vzpomenu na ně. :)

Ze zelených knih, které jsem už stihla přečíst, se mi nejvíce líbily právě tyto. Harryho určitě nemusím nijak vysvětlovat. Pokud sledujete můj blog déle, moc dobře víte, jak jsem si sérii Drahokamy oblíbila, takže nemusím dlouze vysvětlovat ani Zelenou. :) Rezistence se mi líbila více než Divergence, i když to má spousta lidí naopak, ale tak co se dá dělat. Oškliví jsou dystopie, která se mi líbila opravdu hodně - Scott Westerfeld je skvělý spisovatel. Štvanice se mi též ohromně líbila, už se těším, až si udělám čas na pokračování. :)

Pár dalších fotek:
Tuhle fotku jsem nazvala "Obři versus prcek". Ten velikostní kontrast je tak velký, že jsem vám to prostě musela vyfotit. :D

No... Tohle mají být písmena Y a F. Snad je v tom poznáte. :D A proč zrovna Y a F? No přeci kvůli názvu blogu - Yours Fantasy. Hm... Přemýšlím, že tu fotku použiji na FB jako profilovku blogu. Nu... Ještě uvidím. :D

Všechny knihy dohromady aneb ukázka hřbetů:

Hezká kupička, ne? :) 

A mám tu ještě jeden detail na hřbety knih. A upřímně mi přijde tahle fotka boží. :D Strašně se mi líbí - podle mě jsou ty hřbety zachyceny krásně. Třeba to oko u knihy Oškliví nemá chybu! :D To samé hřbet Dokonalého páru! Doporučuji fotku zvětšit, pak to vypadá vážně dobře. :D :)

Nu, tohle bude z mé strany patrně vše. Myslím, že těch fotek bylo dost a doufám, že se vám budou líbit. :) Ještě si nejsem jistá, kdy bude další článek k tomuto projektu, ale pokusím se co nejdříve. Jen hlavně musím promyslet barvu. Pokud vás nějaká napadá, chtěli by jste vidět mé knihy v nějaké barvě, klidně mi to napište do komentářů a já uvidím, co se s tím dá udělat! :)

Tak kolik zelených knížek máte doma vy? A která zelená knížka se vám líbí nejvíce? :)

8 komentářů:

 1. Krásne fotky 8) Ja mám len okolo 7 zelených knižiek (aj tie sú pomerne kombinované inými farbami).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! :) Ale i to je docela dost. A některé knížky taky nemám čistě zelené. :)

   Vymazat
 2. Jak tak koukám na svojí knihovničku, tak to vypadá, že mám převážně jenom samé černé knihy. Občas se mi tam mihne nějaká barevná, ale jinak je to taková emařská knihovna! :D :D Do projektu bych se ráda někdy zapojila, akorát bych asi třídila odstíny černé.. :D :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele, knížek v černé barvě mám doma taky dost. :D I když některé jsou více barevné, no. :) A černé barvě se určitě taky budu věnovat, černých knížek budu mít asi nejvíc, no. :D
   Pokud se tedy někdy zapojíš, tak budu jedině ráda. :)

   Vymazat
 3. Zelených? No, jsem líná jít ke knihovně, ale mám dojem, že... asi ani jednu. =D No dobře, jednu, Společenstvo Prstenu... =D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hm... My máme Společenstvo prstenu asi v černé. :D Nebo s nějakou ilustrací, tuším. :D

   Vymazat
 4. Já už se konečně taky musím zapojit do Tvého úžasného projektu!
  Každý článek je zatím perfektní, a tento není výjimkou. Navíc zelená je moje oblíbená barva, takže s těmito knihami jsi mě vážně dostala! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Budu jedině ráda, pokud se zapojíš. ;) :)
   Jsem moc ráda, že se ti článek líbil. :) Já osobně sice moc zelenou nemusím, ale těmhle knížkám ta zelená docela dost sluší. :D :)

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.