pondělí 29. dubna 2013

Filmová podoba týdne (50)


Jedná se o meme jehož autorem je Niklaus. Cílem tohoto meme je každý týden uveřejnit nějaký film/seriál, který je podle knihy.

Název filmu: Muži, kteří nenávidí ženy (The Girl with the Dragon Tattoo)
Režisér filmu: David Fincher
Hrají: Daniel Craig, Rooney Mara, Christopher Plummer, Stellan Skarsgard, Steven Berkoff, Robin Wright a další

Název knihy: Muži, kteří nenávidí ženy
Autor knihy: Stieg Larsson

O čem film je? (ČSFD):
Mikael Blomkvist (Daniel Craig) je finanční reportér, odhodlaný očistit svou pověst poté, co byl obviněn z veřejného pomlouvání. Jedním z nejbohatších průmyslníků ve Švédsku, Henrikem Vangerem (na Oscara nominovaný Christopher Plummer), je povolán, aby rozluštil tajemství dávného zmizení jeho milované neteře Harriet – kterou, jak je Vanger přesvědčen, zavraždil některý z členů jeho rodiny. Novinář se vydává na odlehlý ostrov u promrzlého švédského pobřeží, aniž by tušil, co tu na něj čeká. V téže době je Lisbeth Salanderová (Rooney Mara), výstřední, ale velmi efektivní detektiv společnosti Milton Security, pověřena úkolem Blomkvista prověřit. Tento úkol má nakonec za následek to, že s Mikaelem spojí síly při vyšetřování vraždy Harriet Vangerové. Ačkoliv se Lisbeth distancuje od světa, který ji opakovaně zradil, její hackerské schopnosti a dokonalé soustředění se ukáží jako zcela klíčové. Když se Mikael postaví tváří v tvář zachmuřené rodině Vangerů, odkrývá Lisbeth tajemství, zametená pod koberec. Dvojice začíná rozkrývat řetěz vražd, táhnoucí se z minulosti až do současnosti, který oba detektivy křehkým poutem sbližuje, ale současně je vtahuje do nejdivočejších proudů řeky moderního zločinu.

Můj názor:
Tak jsem si zas jednou řekla, že bych mohla přidat další Filmovou podobu týdne. A abych měla o čem psát, rozhodla jsem se o víkendu, že si shlédnu americké filmové zpracování knihy Muži, kteří nenávidí ženy, která se mi tolik líbila. Na tenhle víkend mám v plánu zpracování švédské, na něž se tu můj názor objeví patrně příště. ;) :)
Takže k filmu. Myslím, že tohle je jedno z těch lepších zpracování. Dle mého názoru se scénárista v zásadě celkem dost držel knižní předlohy. Z knihy jsou vynechané scény, které pro samotný vývoj děje nejsou tolik důležité a kdyby ve filmu byly, patrně by se film do dvou a půl hodin nevešel. :) Trošku pozměněný je konec, ale nad tím jsem zvládla přimhouřit oči. V zásadě se mi film moc líbil, jak jako zpracování knihy, tak i sám o sobě. A ten soundtrack je skvělý, aby jste věděli. ^^
Moc se mi líbilo i herecké obsazení. Mně osobně Daniel Craig do role Mikaela sedl skvěle - já mám tohohle herce celkem ráda, i když do role Bonda mi nikdy moc nesedl, ale tady se mi opravdu líbil. Rooney Mara byla skvělá volba na Lisbeth - opravdu odpovídala mým představám (rozhodně více než taková Emma Watson, která se tenkrát o tuhle roli ucházela, ehm...). S ostatními herci jsem byla též velice spokojená. :)
Takže, film byl vážně povedený, nicméně stejně jako knížka je trochu drsnější a patrně není úplně pro slabší povahy. :)

Trailer:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.