středa 15. května 2013

Waiting on Wednesday (60)

Toto meme pořádá Breaking the Spine. Cílem meme je uveřejnění knih, které si chceme přečíst.

Autor: Peter V. Brett
Originální název: The Daylight War
Český název: Válka za bílého dne
Série: Démonský cyklus
Díl: 3.
Anotace: 
Válka za bílého dne, dychtivě očekávaný třetí díl Brettova mezinárodního bestselleru Démonského cyklu, je pokračováním příběhu o poslední vzpouře lidstva proti démonským hordám, které noc co noc vycházejí na povrch a požírají jej. Zejména za novoluní povstávají démoni v plné síle a jejich kýženou kořistí jsou dva lidé. Každý jeden z těch dvou má šanci stát se legendárním Osvoboditelem, mužem, jenž má podle proroctví sjednotit rozprášené zbytky lidstva ke konečnému tažení a zničit démonské plemeno jednou provždy.
Arlen Sedlák býval obyčejným člověkem, ale nyní je z něj něco víc – Tetovaný, posetý tajuplnými chranami tak mocnými, že z něj dělají rovnocenného soupeře pro jakéhokoli démona. 
Ahmann Jardir již sjednotil bojechtivé krasijské pouštní kmeny do velkého vojska a prohlásil se Šar’damou Ka, Osvoboditelem. Jeho vzestup zařídila jeho první manželka Inevera, chytrá a mocná kněžka, ovládající hrozivou magii démonských kostí, která jí umožňuje nahlížet do budoucnosti.
Kdysi si byli Arlen s Jardirem blízcí jako bratři. Nyní jsou z nich úhlavní sokové. A zatímco nepřátelé lidstva sílí, jediné dva muže, schopné je porazit, znepřátelí ti nejvražednější a nejzáludnější ze všech démonů – ti, kteří číhají v lidských srdcích.

Ach, na tuhle knížku se zatraceně moc těším! Už třetím rokem se na ni nedočkavě klepu a teď konečně vyjde! A to obdivuhodně rychle po vydání originálu, což je naprosto skvělé! :) Předchozí díly - Tetovaný a Pouštní kopí naprosto zbožňuji, na třetí díl jsem neuvěřitelně zvědavá, protože se nemůžu dočkat toho, až zjistím, jak se bude všechno dál vyvíjet. Také jsem zatraceně ráda za to, že autor tuhle sérii píše dál, protože si myslím, že má ještě hodně co vyprávět. Jen je škoda, že to s vydáním jde ták pomalu! Pokud tuhle sérii neznáte, rozhodně vám ji doporučuji! Obzvlášť pokud jste milovníci fantasy. :)
A také se vám líbí ta obálka tolik jako mně? :D V USA mají knihu sice v takové červené verzi, která je naprosto boží, ale podle mě je i tahle britská dokonalá. :)

Zdroj anotace a obálky:
www.tridistri.cz

6 komentářů:

 1. Tak obálka je rozhodne lákavá 8)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta obálka je jednoduše skvělá! A to samé se týká i knih z této série. Jen akorát jde o čisté fantasy. :)

   Vymazat
 2. Mám doma oba dva první díly a, shame on me, dvojku jsem četla tak do půlky a nějak mě to, hm, přestalo bavit. Odložila jsem to na později a ještě se k tomu jaksi nedostala. :D Ale budu si to muset přečíst, když už vyšla i ta trojka. x))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych si ty knížky chtěla pořídit domů, tak snad se zadaří. :) Nom, mně osobně se tahle série líbí celkem dost, takže doufám, že to zvládneš dočíst. :D Takže tomu zkus dát ještě jednu šanci. ;) :)

   Vymazat
  2. podívám se na ni... o prázdninách. :D

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.